Bałdych Quartet powraca na deski Piwnicy Pod Baranami

Summer Jazz Festival Kraków

Wieczór wzruszeń, oklasków i energii. Adam Bałdych Quartet wystąpili w Piwnicy Pod Baranami w ramach 24 edycji Summer Jazz Festivalu w Krakowie.

3 lipca Piwnica Pod Baranami zamieniła się w jazzowe serce Krakowa. Wielu słuchaczy pojawiło się na miejscu długo przed rozpoczęciem koncertu, aby zająć dogodne miejsce. Sala była zapełniona, pomimo starań nie wystarczyło siedzeń dla całej widowni. Wszystko to za sprawą kwartetu Adama Bałdycha, który ponownie wystąpił na scenie Piwnicy w ramach 24 edycji Summer Jazz Festivalu.

Już w pierwszych minutach koncertu Bałdych zdążył zachwycić słuchaczy nie tylko swoimi umiejętnościami gry na skrzypcach, ale również charyzmą. Energia, którą można było wyczuć, gdy występował na scenie udzielała się każdemu. Oczywiście, pozostali członkowie kwartetu nie odstępowali mu na krok. Dawid Fortuna został szczególnie doceniony za swoje solowe partie na perkusji, Krzysztof Dys wzruszał zza pianina, a Michał Barański nadawał mocniejszego charakteru utworom poprzez grę na kontrabasie. Pomimo niewielkiej ilości miejsca, niemalże cała widownia poruszała się w rytm muzyki. Wirtuozerskie brzmienie w połączeniu z barwnym wystrojem Piwnicy wprowadziło niezapomnianą atmosferę.

Poza kompozycjami z najnowszej płyty zatytułowanej Sacrum Profanum, w repertuarze kwartetu pojawiły się również starsze utwory. Szczególnie wybrzmiało “The room of imagination”. Muzycy byli obdarowywani gromkimi brawami. Koncert kwartetu Adama Bałdycha z pewnością zostanie zapamiętany w historii festiwalu jako jeden z najbardziej inspirujących i docenianych.

Dla miłośników jazzu był to dopiero początek eventu. Summer Jazz Festival trwa do 28 lipca, a zatem słuchaczy czeka jeszcze wiele atrakcji.

Anna Stanuch

Scroll to top