Agnieszka Wiechnik i "High Life"

Agnieszka Wiechnik, artystka pochodząca z Janowa Lubelskiego ponownie zaskakuje muzycznie. Wszystko za sprawą jej najnowszego utworu zatytułowanego “High Life”.

O muzycznej drodze Agnieszki Wiechnik pisaliśmy już niejednokrotnie. Tym razem jednak lubelska wokalistka odeszła nieco od popowych brzmień, nawiązując w swojej najnowszej propozycji do stylu disco i funk z przełomu lat 70. i 80. XX wieku.

– Funk i disco to tak naprawdę lata mojego dzieciństwa i młodości, a ja do tej pory właśnie przy takich rytmach najlepiej się bawię. W ostatnim czasie miałam też już trochę dość ballad i utworów z typowo poważnym przesłaniem, więc chciałam zrobić coś wesołego, żeby zachęcić ludzi do tańca i nieco rozładować to napięcie spowodowane obecną sytuacją pandemiczną, gdy wszyscy w zasadzie tylko siedzimy w domach. Sądzę, że chyba każdy już choć trochę tęskni za tym, by móc gdzieś wyjść i się dobrze pobawić – mówi Agnieszka Wiechnik.

Premiera “High Life” odbyła się 16 marca, czyli w dzień urodzin wokalistki. Można więc potraktować ten najnowszy utwór jako prezent dla fanów. Jak przyznaje sama Agnieszka Wiechnik, na planie teledysku panowała iście imprezowa atmosfera, bo taki też jest ten utwór. W energetycznym klipie gościnnie wzięły udział również dwie młode wokalistki: Julia Lato i Julia Gałus. Oprócz nich w teledysku wystąpili również: Marlena Maksim, Dawid Maksim, Tymoteusz Nowak, Piotr Kępa, Oskar Bukała oraz uroczy Maniek (pies Agnieszki).

“High Life”, do którego słowa i muzykę napisała Agnieszka Wiechnik, powstał we współpracy z cenionym producentem MAVOOI, a za mix/master utworu odpowiada Marcin Szwajcer. Z kolei produkcją teledysku zajął się Rafał Pop. Całość swoimi skrzydłami objęła wytwórnia MyMusic.

Scroll to top