Artyści RAZEM przeciwko koronawirusowi

…. i nie tylko!

Agnieszka Wiechnik, Rafał Konieczny, zespół Big Cyc, Hubert Radzikowski, Mariusz Pujszo oraz młodzi artyści, w tym uczestniczki ostatniej edycji The Voice Kids Ala i Ola Tracz oraz Natalia Wawrzyńczyk, a także lubelscy ratownicy, medycy i policjanci wzięli udział w nagraniu teledysku do piosenki pt. “Razem”.

Powstały klip jest wynikiem spontanicznej akcji zorganizowanej przez Agnieszkę Wiechnik. Wokalistka do współpracy zaprosiła znane osobowości polskiej sceny rozrywkowej oraz swoich śpiewających podopiecznych, a także lubelskie służby.

– Pomysł wziął się stąd, że siedząc w domu, przypomniałam sobie o piosence, którą wspólnie z Rafałem Koniecznym napisaliśmy jakiś miesiąc temu. Ten utwór w ogóle był napisany na inną okazję, na koncert walentynkowy, natomiast stwierdziłam, że jest teraz tak na czasie jeżeli chodzi o tekst, bo znaleźliśmy się wszyscy w trudnej sytuacji i ten koronawirus się wszędzie rozprzestrzenia, a ludzie są uziemieni w domu – mówi artystka.

Teledysk do utworu “Razem” to zbiór miniklipów nagranych samodzielnie przez wszystkich uczestników akcji. Najważniejsze przesłanie kryje się nie tylko w tekście, ale również w karteczkach, jakie widzimy na ekranie.

– Teledysk został nagrany telefonami komórkowymi z racji tego, że oczywiście większość osób siedzi w domu, i dobrze!, więc wymyśliłam, żeby każdy nagrał coś od siebie w domu z hashtagiem. Takim hashtagiem, jaki będzie uważał, że będzie dobry jeżeli chodzi o tę piosenkę. Nie narzucałam niczego; dzieciom powiedziałam jaka jest tematyka i chciałam, żeby same sobie wymyśliły, co chcą przekazać widzom i słuchaczom i żeby pokazały to na tych karteczkach. Same przygotowywały sobie scenerię, w której się nagrywały, same dzielnie malowały, rysowały, pisały te hashtagi, ubierały się – włożyły w to dużo serducha, a tym bardziej jest to fajne, że same się nagrały. Okazało się, że wyszedł z tego całkiem fajny, emocjonalny obrazek, a ja jak go oglądam, to po prostu się wzruszam – podkreśla Agnieszka Wiechnik.

Głównym celem tego muzycznego zamieszania było podniesienie nas wszystkich na duchu, dodanie otuchy i wiary w to, że jesteśmy w stanie pokonać nie tylko koronawirusa, ale również stawimy czoła innym przeciwnościom losu. Wystarczy prawdziwie się zjednoczyć i patrzeć RAZEM w przyszłość.

Jak wyszło? Sprawdźcie sami:

Scroll to top