Carnaval Sztukmistrzów

… i Urban Highline Festival 2019

Carnaval Sztukmistrzów to impreza, która co roku przemienia Lublin w centrum sztuki cyrkowo-ulicznej. Jubileuszowa, 10. edycja wydarzenia odbyła się 25-28 lipca i niezmiennie towarzyszył jej podniebny Urban Highline Festival. 

4 dni pełne widowiskowych występów, pokazów iluzjonistycznych, sztuczek kuglarskich, zapierających dech w piersiach zabaw z ogniem i tym podobnych atrakcji przyciągnęły na ulice Lublina mnóstwo turystów. Sztukmistrzów można było spotkać m.in.: wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia, na Starym Mieście, Placu Litewskim, Błoniach pod Zamkiem i pod Centrum Kultury. Zdecydowana większość wystąpień opierała się na genialnej interakcji z tłumnie zgromadzoną publicznością (niezależnie od wieku) i doprawiona była humorem.

W tym roku do Lublina zawitali goście z wielu krajów. W trakcie Carnavalu swoje show zaprezentowali m.in.: Imre Bernath znany jako Social Salto (Węgry), Ale Risorio (Hiszpania, Włochy), Marcos Masetti (Argentyna) oraz znakomici polscy buskerzy, tacy jak Pan Pedrro, Mc Fire, Pan Ząbek czy Piotr Denisiuk. Nie zabrakło również elementów muzycznych, o które zadbali chociażby Bucket Guys, The Chefs Orchestra i The Zap Show.

« z 3 »

Tegoroczna edycja festiwalu wzbogacona była o wystawę prezentującą plakaty cyrkowe z okazji 10-lecia Carnavalu Sztukmistrzów, otwarte warsztaty cyrkowe dla wszystkich chętnych oraz specjalną strefę chill-out zlokalizowaną w pobliżu lubelskiego zamku. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych widzów, cieszyły się migoczące w słońcu bańki mydlane unoszące się nad Placem Litewskim.

Na brak atrakcji nie można było również narzekać po zwróceniu głowy ku niebu. Urban Highline Festival już po raz jedenasty przykuwał uwagę przechodniów. Highlinerzy z całego świata przyjechali do Lublina, by zaprezentować swoje umiejętności na wysokościach. Spacery po linach rozwieszonych już nie tylko między kamienicami Starego Miasta, ale i w jego centrum – jak chociażby między budynkami Lubelskiego Centrum Konferencyjnego a Centrum Spotkania Kultur – przez wszystkie dni trwania Carnavalu wzbudzały podziw wśród obserwatorów.

« z 3 »
Scroll to top