Dr. Mateo prezentuje: "Hope for the best"

Niedawno odbyła się premiera debiutanckiego utworu Dr. Mateo. Piosenka dostępna jest na oficjalnym kanale YouTube młodego artysty.

– „Hope for the best” opowiada o kilku życiowych wartościach, które są ważne dla mnie, ale zapewne także dla wielu z nas. Wolność, miłość, prawda, szacunek, nadzieja, lojalność, bliskość – słowa te mają magiczną moc, mogą być drogowskazem na ścieżce naszego życia i podpowiadać nam w podejmowaniu kluczowych, życiowych wyborów – mówi nam Mateusz Górecki, czyli Dr. Mateo. – Utwór przeznaczony jest dla wszystkich, którzy pragną wybrać się w muzyczną podróż do wymarzonego przez siebie miejsca, wsłuchując się w dźwięki gitary flamenco, wpadającej w ucho refrenowej melodii oraz otaczających całość dance’owo-ambientnych elektronicznych brzmień. Chciałbym tym utworem przekazać jak najbardziej pozytywne emocje wszystkim, niezależnie od wieku, nastroju czy stanu, w jakim się znajdujemy.

Przyznaje też, że proces tworzenia utworu był wymagający i czasochłonny.

– Sama kompozycja, początkowo na dwie gitary flamenco, sprawiała mi dużo radości i przebiegła bardzo sprawnie, jednak był to dopiero początek całej przygody z produkcją muzyczną. Najwięcej czasu poświęciłem na aranżację utworu, która przynosi pożądany efekt końcowy prezentowany słuchaczowi. W dużym skrócie mam tu na myśli poszukiwanie właściwych brzmień elektronicznych instrumentów i loopów, efektów specjalnych, ciekawostek i ich właściwe dopasowanie względem siebie oraz przede wszystkim do gitary flamenco i wokalu. Bardziej przyjemnym i mniej obciążającym etapem pracy w studio było nagranie gitar, chórku i mojego głosu – dodaje muzyk.

Dr. Mateo, czyli Mateusz Górecki to student kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, a zarazem gitarzysta i kompozytor. Z wyróżnieniem ukończył Szkołę Muzyczną II Stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w klasie gitary klasycznej. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Swoją grę doskonalił na licznych kursach mistrzowskich pod okiem takich artystów jak: Jacek Królik, Carlos Piñana, Aniello Desiderio, Łukasz Kuropaczewski, Marek Pasieczny, Marek Napiórkowski, Pavel Steidl czy Finn Svit. Koncertuje w kraju i za granicą. Występował wiele razy jako solista, kameralista oraz gościnnie z takimi artystami jak Robert Horna, Krzysztof Pełech, Leszek Potasiński, Piotr Restecki, Carlos Ronda Mas. Jest także czynnym organizatorem wydarzeń kulturalnych. Od 2018 r. razem z Jakubem Niedoborkiem i Rainerem Maria Nero współtworzy projekt muzyki hiszpańskiej ProFLAMENCO.

Scroll to top