Marek Stryszowski “Electric Shepard” w Harris Piano Jazz Bar

Kraków

Podczas 23. edycji Summer Jazz Festival Kraków, 26 lipca o godz. 21:30 w Harris Piano Jazz Bar wystąpiła grupa Marka Stryszewskiego, Electric Shepard. Koncert był dedykowany zmarłemu kilka dni wcześniej Grzegorzowi Grzybowi, który pierwotnie miał się znaleźć w składzie.

O artystach

Electric Shepard powstał w 1986 z inicjatywy Marka Stryszowskiego, po rozstaniu się z grupą Laboratorium. Stryszowski założył swój zespół, nawiązujący do world music. Po stracie perkusisty Grzegorza Grzyba obecnie występują w składzie Marek Stryszowski (saksofony, wokal, EWI, syntezator, loops), Rasm Al-Mashan (wokal), Krzysztof Ścierański (gitara basowa, gitara), Sławek Berny (perkusjonalia). Zespół już od początku swojej działalności występował na wielu ważnych festiwalach i koncertach, zarówno w kraju i za granicą. Wspólnie z Electric Shepard grali także Bernard Maseli, Krzysztof i Paweł Ścierańscy, Seb Bernatowicz, Ewa Novel, Piotr Kosieradzki, Mag Balay, Ola Dudziak, Jacek Królik, Robert Lee Irving III i Wayne Marcus. Najnowsza płyta zespołu, “Black Percheron” nawiązuje do młodzieńczych lat, poszukiwania piękna, miłości i wartości pozytywnych. Składa się na nią 12 utworów.

Występ w Harris Piano Jazz Bar

Podczas koncertu grupa realizowała głównie repertuar z albumu “Black Percheron”, którego EPka ukazała się niedawno. Artyści zagrali takie utwory jak “Freedom”, “Dessert Storm” czy tytułowy “Black Percheron”. Ich brzmienia występują w ramach świetnie uzupełniającej się kompozycji rytmów afrykańskich, bałkańskich podziałów rytmicznych, harmonii Bliskiego i Dalekiego Wschodu, polskiej muzyki ludowej i amerykańskiego jazz-u. Mieszanka tak różnorodnych brzmień wytworzyła niepowtarzalną energię i atmosferę, która udzieliła się całej publiczności. Każdy artysta miał okazję do osobnego zaprezentowania swoich wybitnych umiejętności na scenie. Muzycy śpiewali zarówno solo, jak i wspólnie, wydobywając z siebie i instrumentów czyste dźwięki na najwyższym poziomie. Brzmienia Electric Shepard w trakcie koncertu przeniosły słuchaczy w inną rzeczywistość z pogranicza kultur.
Scroll to top