XIX Festiwal Fantastyki FALKON

Panele dyskusyjne, spotkania z twórcami i autorami, sesje RPG, NERD, Larpy, konkursy Cosplay, a do tego mnogość warsztatów i szereg muzycznych doznań – tak wyglądał weekend 12-14 października w halach Targów Lublin, a to za sprawą Festiwalu Falkon.

Tegoroczna, XIX już edycja wydarzenia odbyła się pod hasłem “Wschód Słowiańskich Mitów” i przyciągnęła do Lublina tysiące miłośników fantasy w różnym wieku. Nic w tym dziwnego, bowiem każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie. Dla dzieci wyznaczona była specjalna strefa zabawy, a na lubiących ruch czekały chociażby trampoliny czy możliwość zmierzenia się w bitwach na miecze. Można było również spróbować swoich sił w warsztatach szermierczych lub wziąć udział w konkursach tanecznych. Ci, których interesowały zajęcia plastyczne lub modelarskie, także mieli okazję sprawdzić swoje artystyczne umiejętności. W hali nie brakowało również wystawców, którzy prezentowali na swoich stoiskach różne produkty – od gier i książek, poprzez ubrania i biżuterię, aż po pokazy tradycji słowiańskich.

 

« z 3 »

SZTUKA, MUZYKA, PRELEKCJE

Dużo działo się na terenie Falkon Areny. Przykłady? Warsztaty samoobrony, pokazy tańca, sparingi na miecze… Nie możemy też zapomnieć o falkonowej scenie, na której rozgrywały się główne punkty programu. Wystąpili na niej m.in.: Dwa Słowa Teatr Improv, zespoły: Ethnopolia, Ursa, 6BM oraz Żywiołak, który w pierwszy festiwalowy wieczór porwał swoją energią publiczność. Ba, skłonił ją nawet do pogo! Z dużym entuzjazmem spotkali się także Gopniki Slav Squad, którego imprezowe rytmy zachęcały festiwalowiczów do wspólnej zabawy. Poza dawką muzycznych emocji, odbył się tam również Pokaz Mody Słowiańskiej według projektantki Barbary Dumańskiej, konkurs Cosplay i zmagania w wykonywaniu Piosenki Krasnoludzkiej. Wysoką frekwencją odznaczały się także sceniczne spotkania z Grupą Filmową Darwin, Tomaszem Knapikiem oraz Ianem R. MacLeodem.

 

No Images found.

 GAMES ROOM

Do dyspozycji uczestników przeznaczony był nie tylko cały teren Targów Lublin, ale również pobliska Szkoła Podstawowa nr 20, w której przygotowane były dla nich miejsca noclegowe, a także gdzie odbywały się sesje RPG oraz panele dotyczące mangi i anime. Fani planszówek znaleźli coś dla siebie w specjalnym Games Roomie. To właśnie tutaj miłośnicy tradycyjnych gier w spokoju mogli zmierzyć się w planszówkowych rozgrywkach. A było w czym wybierać! Ponadto, na Falkonie swój azyl odnaleźli także ci, którzy lubią gry komputerowe.

« z 5 »

FESTIWAL KREATYWNOŚCI

Nie da się ukryć, że Falkon jest przede wszystkim festiwalem kreatywności. Nieoczywiste stroje uczestników, wcielających się w ulubione postaci z powieści, filmów, a nawet sportowców rzucała się w oczy już przed wejściem do hali. Warto tutaj także podkreślić, że wiele punktów programu było odpowiedzią na propozycje spływające do organizatorów od fanów fantastyki. Trzydniowy festiwal przyciągnął do Lublina tłumy. A wszystko po to, by każdy mógł zostać świadkiem Wschodu Słowiańskich Mitów!

 

Scroll to top