Krushfest 2019 - Zdjęcia, Relacja

To był bez wątpienia najlepszy Krushfest w całej historii! A najlepszą metaforą podsumowującą tegoroczną edycję jest… tort multiowocowy z dwiema wisienkami!

Gdy rok temu Adam Pucykowicz podczas finalnego koncertu zapowiedział, że być może był to ostatni Krushfest, wszystkich nas trochę zmroziło. Całe szczęście, że miasto Jasło w porę się zreflektowało i wyciągnęło pomocną dłoń do tego jakże potrzebnego na mapie kulturalnej podkarpacia festiwalu.

W tym roku Adam i spółka przygotowali różnorodny, ciekawy line-up, który muzycznie stał na bardzo wysokim poziomie, a występujący na scenie artyści dali z siebie to, co najlepsze.

Publiczność dopisała i to nadspodziewanie! Na parkingu przed terenem festiwalowym nie spotkaliśmy jedynie tablic rejestracyjnych z zachodniopomorskiego… aczkolwiek przyznajemy, że zbyt wnikliwie nie szukaliśmy.

« z 3 »

Insist

Redakcja Fun In Poland z przyczyn technicznych nie dotarła na rozpoczęcie Krushfest, w związku z czym straciliśmy występ  INSIST. Informacje poniżej pochodzą z fejsbukowej strony zespołu. Żałujemy i szykujemy się na ich kolejny koncert. Tym razem będziemy na czas!!!!

INSIST to zespół 5 facetów z Leżajska i okolic, których łączy pasja słuchania i tworzenia dobrej mocnej muzyki. Zespół w obecnym składzie istnieje od 2011r. INSIST od początku starał się tworzyć swój własny autorski materiał opierając się głównie na ciężkich brzmieniach i wpadających w ucho riffach okraszonych solidnym perkusyjnym groovem. Całość muzycznego anturażu dopełnia mocny wokal, co warte podkreślenia śpiewany tylko po polsku. Zarówno muzyka jak i teksty stanowią razem mocny skondensowany przekaz skierowany do konkretnego słuchacza. Zespół ma na swoim koncie trzy wizyty w studio, z którego to pobytu zrodziły się trzy wydawnictwa: „Insist” z 2013r., „Izolatka” z 2014r. oraz „Opętany” z 2017r.

https://www.facebook.com/insistband/

As Night Falls

Trudno się oprzeć wrażeniu, że inspiracją dla tego młodego bandu był i jest Nightwish. Na pozór świeżynka, ale Anna Achtelik i zespół chyba bez żadnych kompleksów już dziś mogliby wystąpić jako support Tarji.

« z 2 »

Killsorrow

Wizja apokaliptycznego świata rodem z Mad Maxa lub Waterworld. Pięciu muzyków z Killsorrow przetrwało i opowiada nam o tym swoją muzyką, tekstami oraz budzącymi dreszcze, klimatycznymi strojami. Krakowskiemu zespołowi udało się stworzyć na scenie wciągający spektakl w klimacie groove i  death metalu.

« z 4 »

The Bill

The Bill – ta legendarna już formacja z Pionek koło Radomia dała mega pozytywnego czadu. Ich koncert to soczysta dawka najlepszego punk rocka jaki ostatnio słyszeliśmy.
Mamy nadzieję, że zespół nie pójdzie ponownie w kilkuletnie zapomnienie, bo ich muzyka naprawdę jest warta tego, by cieszyć nasze uszy jeszcze bardzo długo.

Krusher

Krusher to nie tylko to grający porządnego metal rocka zespół o długiej, sięgającej 2002 roku tradycji. Krusher to zespół złożony z ludzi, kochających metal w różnych odmianach i wspierających środowisko muzyczne. Z tej twardej i ciężkiej, metalowej muzycznej  miłości powstał w 2009 roku Krushfest. Niesamowity festiwal muzyki metalowej, robiony z pasją, z dbałością o jakość, ale w skali lokalnej. Co to znaczy?

Nie ma dystansu między gwiazdami, a publicznością. Artystów często można spotkać na widowni, kiedy oklaskują występy znajomych z innych zespołów. Czasami możesz zderzyć się z nimi podczas pogowania. Wtedy usłyszysz: przepraszam. Upadłeś pogując – ktoś Cię podniesie. Masz dość pogowania – ktoś podprowadzi Cię do barierki, żebyś mógł odpocząć. Bardzo możliwe, że na początku i na końcu tańca ktoś Ci się uprzejmie ukłoni.

Krusher stworzył Krushfest – festiwal przyjaznego fanom i zespołom metalu oraz szalonego, ale uprzejmego pogowania 😉

Jaki zespół, taki festiwal – i większego komplementu już być nie może!

Percival Schuttenbach

Polski folk-metalowy zespół, który supportował Marylin Mansona i Paradise Lost, współtworzył muzykę do gry Wicher 3… Czy trzeba pisać więcej? 😉

Percival Schuttenbach przeniósł nas do świata dawnych, słowiańskich legend i baśni. Czasami pięknego, czasami mrocznego, zawsze tajemniczego i wciągającego!

« z 2 »

 

Frontside

Ciężko, metalowo, stylowo!

Nie mogło być inaczej, jeśli mówimy o zespole, który na muzycznej, metalowej  scenie istnieje od 1993 roku, zdobył Fryderyka w kategorii HeavyMetal, a grywał z Behemotethem, Vaderem i Decapitated.

Z nowego albumu p.t. Zmartwychwstanie  podczas Krushfest  można było usłyszeć, m.in. : Bez przebaczenia i Krew, ogień, śmierć. I to są tytuły adekwatne do ciężaru muzyki!

Scroll to top