Laboratorium – Summer Jazz Festival Kraków 2018

W drugim dniu koncertów w ramach Summer Jazz Festivalu Kraków, Piwnica Pod Baranami gościła pięciu muzyków z których każdy jest marką sam w sobie.

Zespół Laboratorium wystąpił w składzie :
Marek Stryszowski – instrumenty dęte, wokal
Janusz Grzywacz – instrumenty klawiszowe
Krzysztof Ścierański – bas
Marek Raduli – gitara solowa
Grzegorz Grzyb – perkusja

« z 3 »

Zagrali zarówno starsze kompozycje jak i dość świeże jak “Pustynna burza”.
Każdy solowy popis któregoś z artystów budził zachwyt publiczności i pełne entuzjazmu brawa.
Co się szczególnie rzucało w oczy – wszyscy znajdowali niewątpliwą przyjemność w graniu, jak chłopcy w dawnym laboratorium ZPT gdzie z błyskiem w oku komponowali i ćwiczyli na próbach.

Panowie nie oszczędzali się, dawali z siebie wszystko, ocierali pot z czoła i w miarę jak koncert się rozwijał, podkręcali atmosferę. Przedstawiali się kilka razy, jakby chcąc abyśmy ich na pewno dobrze zapamiętali.

Ale był to przecież jeden z tych koncertów, które pozostawiają niezapomniane wrażenie. W dodatku muzycy stworzyli niesamowicie luźną przyjacielską atmosferę, żartobliwie komentując swój występ.
Ściany podziemi w których znajduje się Piwnica Pod Baranami przyjęły solidną dawkę dźwięków i czuć było wielką moc w tej muzyce.

Nie trzeba pisać o profesjonalizmie muzyków, jest on oczywisty gdy mówi się o koncercie artystów tak legendarnych jak obecny skład zespołu Laboratorium. Z wielką przyjemnością możemy za to powiedzieć, że jak zawsze niezawodnie spełnili nasze muzyczne oczekiwania.

Scroll to top