MaBaSo Trio w Piwnicy pod Baranami

26 lipca o godz. 21 w Piwnicy pod Baranami wystąpiło trio MaBaSo, flagowy zespół Bernarda Maseli. Koncert odbył się ku pamięci perkusisty Grzegorza Grzyba z grupy Laboratorium (/Electric Shepard), który zginął 3 dni wcześniej w wypadku w Warszawie.

O zespole

Trio zadebiutowało 6 lat temu podczas Letniego Festiwalu Jazzowego w Piwnicy pod Baranami. Od tego czasu muzycy grają ze sobą regularnie, pomimo że mają wielu innych współpracowników. Zespół jest inicjatywą lidera, Bernarda Maseli (wibrafon), który doświadczenie zbierał w zespołach Walk Away, Music Painters, The Globetrotters czy Dean Brown Band. Michał Barański (gitara basowa) pracuje m.in. z takimi muzykami jak Kuba Badach, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak czy Bennie Maupin i Nigel Kennedy. Daniel Soltis to słowacki perkusista, współpracujący z gwiazdami zagranicznymi – Steve Walsh, Peter Lipa, Rich Perry, Ingrid Jensen.

Pierwsza płyta tria, “Sunshine of Your Love” ukazała się w 2014 roku, a najnowsza zatytułowana “We Will Rock U” to EP z 2017.

Jak sami mówią, po niezwykłym sukcesie projektu „Maseli on the Road” Bernard zamierza zabrać publiczność w świat współczesnego, elektrycznego jazzu, zawierającego elementy otwartej muzyki improwizowanej.

Występ w Piwnicy pod Baranami

Bernard Maseli powiedział na początku koncertu, że wybrzmiały pierwsze dźwięki a już się czuje z nimi jak w niebie, i nazwał trio “niezastąpionym składem”. Podczas występu w oczy publiczności rzucała się niezwykła ekspresja ruchu lidera, jak i pozytywne interakcje pomiędzy wszystkimi członkami zespołu. Koncert zadedykowali pamięci nieżyjącego już perkusisty Grzegorza Grzyba, z którym grali zaledwie kilka dni wcześniej, wyrażając swój smutek. Mimo wszystko można było zauważyć, że podczas gry ciężko było im powstrzymać uśmiech ze względu na łatwo widoczne zamiłowanie do tworzenia muzyki.

Kameralna atmosfera w Piwnicy pod Baranami nie przeszkodziła muzykom w wytworzeniu niesamowitej energii. Dźwięki tria i nieoczywiste rozwiązania muzyczne świetnie się ze sobą komponowały, cały czas się uzupełniając.

Publiczność wyraziła swoje uznanie poprzez częste oklaski, także podczas wykonywania utworów. Zaangażowanie słuchaczy było bardzo wysokie, co w połączeniu z energicznym brzmieniem wytworzyło pozytywną atmosferę w trakcie całego koncertu.

Kolejny występ zespołu odbędzie się już 27 lipca (piątek) w Muzycznej Owczarni w Jaworkach.

MaBaSo – “Take That”

Ostatnie Relacje

Scroll to top