Michał Wierba “Body Language” Trio na Summer Jazz Festival Kraków 2018

27 lipca o godz. 21:30 odbył się koncert Michał Wierba “Body Language” Trio. Zespół wystąpił w legendarnym Harris Piano Jazz Bar w Krakowie w ramach Summer Jazz Festival Kraków.

O artystach

“Body Language” – to projekt tria Michała Wierby w składzie Michał Wierba – fortepian, Marcin Chatys – bas i Szymon Piotrowski – perkusja. Lider zespołu należy do grona czołowych polskich pianistów; to także kompozytor, producent i aranżer. Naukę gry rozpoczął w wieku 17 lat, a jego pierwszy autorski album („Blackjack”)  ukazał się w 2008. W tym samym roku Wierba założył projekt WIERBA&SCHMIDT QUINTET (Michał Wierba, Piotr Schmidt, Michał Kapczuk, Sebastian Kuchczyński), który rozwijał przez 4 lata. Okres od 2013 roku to intensywna działalność solowa artysty, zwieńczona powołaniem autorskiego zespołu Michał Wierba Doppelganger Project (z: Arek Skolik, Jakub Dworak, Łukasz Kurzydło). Ma on na koncie także liczne współprace ze znanymi przedstawicielami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, takimi jak m.in. Marek Bałata, Marek Piekarczyk czy Marlene Roseberg. Inne albumy z udziałem Wierby to „Orange Sky”, „Sea & Fire” oraz „Body Language”, skąd swoją nazwę wzięło właśnie Michał Wierba „Body Language” Trio.

Występ w Harris Piano Jazz Bar

Lider zespołu rozpoczął koncert słowami zabiorę Was w podróż, którą zapamiętacie. Już chwilę później jego słowa okazały się prawdziwe. Wierba to charakterystyczna, żywiołowa postać z prawdziwie sceniczną osobowością. Jego energiczne zachowanie na scenie, ekspresja ruchu, charyzma i ogromny talent zostały doskonale uzupełnione o zawodową grę na basie Chatysa i perkusji Piotrowskiego. Artyści swoją osobowością pod wyraźnym przewodnictwem Wierby zaangażowali całą publiczność w występ, świetnie łapiąc z nią kontakt i zachęcając do wspólnej zabawy. Zgromadzeni mieli okazję usłyszeć nie tylko autorskie utwory, takie jak “Andaluzja” (dedykowana pani Wiesławie Dudkowiak, mentorce lidera obecnej na sali), ale także wiele spontanicznych aranżacji, jak i melodię, którą zna cały świat – “Careless Whisper” George’a Michaela. Koncert tria był niewątpliwie pełen emocji, które udzieliły się całej publiczności, która swoje uznanie wielokrotnie ukazała gromkimi owacjami.
Scroll to top