NOC KULTURY W LUBLINIE 2019

NOC KULTURY W LUBLINIE!

MiastOpowieść, sceny balkonowe, eksperymenty miejskie, muzyka na żywo, interaktywne wystawy i wiele, wiele innych atrakcji – za nami kolejna edycja lubelskiej Nocy Kultury!

W nocy z 1 na 2 czerwca w Lublinie czuć było magię – po prostu. Uliczki miasta wypełniły się ciekawymi instalacjami artystycznymi, od których nie sposób oderwać wzroku. Kwiaty z probówki, szklana ławica, two cords, czyli dwa olbrzymie abażury wykonane techniką wiązania sznurków oraz trzy alfabety wiszące nad ul. Olejną robiły szczególne wrażenie. W trakcie wydarzenia podziwiać można było też sztuczki kuglarskie i iluzjonistyczne, podniebne akrobacje sztukmistrzów, pokazy bańkowe oraz mapping.

Coś dla siebie bez trudu mogli znaleźć miłośnicy tańca – na chętnych czekał Roztańczony Plac Litewski czy Noc w Browarze, a także liczne koncerty – od jazzu po hip-hop. Nie zabrakło również nieprzypadkowych spacerów, chociażby wzdłuż Bystrzycy. Można było posłuchać wielu legend miejskich. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. To właśnie dla dzieci przygotowano mnóstwo zabaw i gier, rozwijających ich kreatywność.

Noc Kultury to wydarzenie łączące w sobie nie tylko walory czysto artystyczne, ale również rozrywkowo-naukowe. Dla ciekawych historii przygotowano m.in.: zwiedzanie Izby Drukarstwa w Domu Słów, wystawy muzealne oraz projekcje licznych filmów. Nic więc dziwnego, że przy takim bogactwie programowym przez Lublin przewijały się tłumy przechodniów.

A to wszystko w jedną noc!

« z 3 »
Scroll to top