Ostróda Reggae Festival

Koncerty, zapowiedzi, fotorelacje

Ostróda Reggae Festival to największa w Polsce impreza propagująca muzykę wywodzącą się prosto z Jamajki. Wydarzenie to odbywa się nieprzerwanie od 2001 r. Pierwsze edycje miały miejsce na dziedzińcu ostródzkiego zamku, kolejne – w „Białych Koszarach”, a od kilku edycji – w „Czerwonych Koszarach” w samym centrum miasta.

4 sceny, w tym główne – Red i Green, DJ-skie sety, Uniwersytet Reggae (gdzie odbywają się spotkania i projekcje filmowe), muzyczno-taneczne warsztaty oraz strefa food trucków – to stałe elementy programu ORF. „Perła Mazur” corocznie gości światowe i polskie gwiazdy muzyki reggae. Na deskach „Czerwonych Koszar” występowali już m.in.: Shaggy, Steel Pulse, Big Youth, Dreadzone, Mesajah, Grubson, Tabu, Damian Syjonfam i Vavamuffin.

 
Kilkunastoletnia historia festiwalu świadczy o atrakcyjności muzyki reggae, czego wyrazem jest przede wszystkim to, że gromadzi on co roku międzynarodową publiczność w niemal każdym przedziale wiekowym. Ponadto, od 2005 r. Ostróda Reggae Festival corocznie uzyskuje tytuł „muzycznego wydarzenia roku” magazynu „Free Colours”, a w 2015 r. znalazł się w czołówce 13 najlepszych światowych imprez reggae według serwisu dipol.com.

Ostatnie fotorelacje

JAHNERATION na ORF 2019

Muzyczny poziom tegorocznej edycji Ostróda Reagge Festival zadowoliłby nawet najbardziej wybredne gusta muzyczne. Dla nas prawdziwą wisienką na torcie był sobotni występ Jahneration. Ta pochodząca

Czytaj więcej »
Scroll to top