Śpiewnik Nahornego

10 Lublin Jazz Festiwal

Jubileuszowy 10. Lublin Jazz Festiwal rozpoczął koncert z cyklu Śpiewnik Nahornego w wykonaniu studentów Jazzu i Muzyki Estradowej UMCS. Akompaniował im na fortepianie sam mistrz – Włodzimierz Nahorny oraz Mariusz Bogdanowicz (kontrabas) i Piotr Biskupski (perkusja).

Piękne, jazzowe aranżacje 13 utworów miały w sobie “coś” wręcz hipnotyzującego. Z jednej strony spokojne, nostalgiczne, z drugiej – w połączeniu z wariacjami fortepianowymi i kontrabasowymi oraz popisami na perkusji stanowiły muzyczną ucztę, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników tego widowiska.

« z 2 »

Repertuar Śpiewnika Nahornego obejmował m.in. utwory napisane przez Agnieszkę Osiecką, Andrzeja Poniedzielskiego, Wojciecha Młynarskiego i Jonasza Koftę. Ze szczególnym przyjęciem widowni spotkało się wykonanie Jakuba Kawałka, który zaśpiewał “Jej portret”. Nowa aranżacja tego utworu była jedyna w swoim rodzaju i zaskoczyła publiczność swoją nietuzinkowością.

Ze sceny czuć było prawdziwą miłość do muzyki; u wokalistów nie dało się również nie zauważyć przejęcia występem u boku żywej legendy polskiego jazzu. Emocje malujące się na ich twarzach idealnie współgrały ze śpiewanymi przez nich utworami.

Było zabawnie, ale też wzruszająco. Niekiedy można było potupać nóżką, ale – jakby w równowadze – nie zabrakło momentów zmuszających do zatrzymania się i przeniesienia w chwilowy świat nostalgii. Wszystkie emocje, jakie biły ze sceny znalazły odzwierciedlenie wśród wypełniającej salę po brzegi publiczności, która nie szczędziła braw dla występujących. Nie obyło się bez bisu.

Scroll to top