15-letnia Ula Kowalska piosenką „Spadasz” walczy z depresją wśród młodzieży.

Co roku w Polsce liczbę samobójstw wśród dzieci i młodzieży można porównać do znikania średniej wielkości szkoły*. Średnio trzech nastolatków dziennie podejmuje w Polsce próbę samobójczą**.
Przyczyna wszystkich prób samobójczych wśród młodzieży jest jedna – mówi psychiatra i psychoterapeuta Maja Herman – samotność.

Ula Kowalska postanowiła sprawę nagłośnić w swojej twórczości, po tym jak udanej próby samobójczej dokonała osoba z jej bliskiego otoczenia. „Nie chodzi o to, że jestem specjalistą psychologii czy psychiatrii, ale uważam że my sami możemy dużo zdziałać w temacie depresji wśród nas – zacząć choćby od częstszych rozmów ze sobą – nie tylko tych wirtualnych” – mówi Ula.

Do kampanii promującej piosenkę włączy się również Maja Herman – psychiatra i psychoterapeuta, bo jak mówi „nie ma w tej chwili ważniejszego tematu, sprawę trzeba nagłaśniać, choćby po to, żeby ludzie nie wstydzili się sięgać po profesjonalną pomoc”

Ula Kowalska: 15 letnia wokalistka, youtuberka, tiktokerka, którą w mediach społecznościowych śledzi prawie 350 000 osób. Zwyciężczyni Małych Gigantów, finalistka Eurowizji Junior, laureatka Zjazdu Młodych Gwiazd.

Do duetów wokalnych zaprosili ją m.in. Michał Szpak, Paulina Przybysz, czy Włodek Pawlik – zdobywca Grammy. Obecnie pracuje nad debiutanckim albumem.

Premiera: 16.10.2020
Tekst: Ula Kowalska, Juliusz Kamil
Muzyka: Juliusz Kamil
Produkcja: Juliusz Kamil, MJK Music Studio

*dane GUS za lata 2014-2018
**statystyki KGP za lata 2017-2019

Scroll to top