British Lion wystąpi w Krakowie

British Lion wystąpi w Krakowie

Kamienna12, Kraków Małopolskie
Data/Czas
Date(s) - 12/06/2023
19:30 - 21:00

Kamienna12


British Lion zagra w czerwcu w Krakowie

Steve Harris, czyli basista i założyciel brytyjskiej legendy Iron Maiden powraca do Polski ze swoim drugim zespołem – British Lion! W roli supportu zobaczymy francuską, power metalową grupę Darktribe.

Steve’a Harrisa chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego lista sukcesów z Iron Maiden jest długa i szeroka jak Wisła, ale British Lion absolutnie nie odstaje poziomem. Potrzeba wam narowistego hard rocka z miejscem i na riffowaninę, i na balladę? Polecamy “The Burning” z 2020 roku.

British Lion powróci do nas już 12 czerwca i wystąpi w hali Kamienna12 w Krakowie. Bilety i płyty zespołu są już dostępne w Knock Out Music Store!

British Lion (Wielka Brytania) heavy metal

Sprawa z British Lion jest prosta – to hard rock żywotny, energetyczny, nastawiony na przebojowość, czyli taki, jak lubimy. Steve Harris i koledzy idealnie uchwycili esencję gatunku, korzystając z jego największych atutów. Przede wszystkim w najbardziej wysokooktanowych fragmentach mknie to tak, że nic tylko wsiąść do kabrioletu i mknąć po opuszczonej autostradzie. Z kolei bardziej subtelne zagrywki – jak chociażby numer “Legend” – nie pełnią roli zapyhaczy, tylko wypełnionych emocjami małych dzieł sztuki, przy których trudno opanować wzruszenie. Nie odpuszczajcie sobie tej gamy emocji i zameldujcie się w mieście królów 12 czerwca.

Darktribe (Francja) power metal

Francja kojarzy się raczej awangardowymi przyczółkami black metalu, a nie gatunkową klasyką, ale działające już od prawie dwóch dekad DarkTribe sprawnie odwraca ten stereotyp. Ekipa z barwnej Nicei nie stawia na kombinowanie czy zbędne sztuczki, tylko na to, za co wszyscy kochamy metal: dynamikę w stylu klasycznego heavy, energiczny wokal w wyższym rejestrze oraz powermetalową galopadę otaczaną bitwą solówek i melodiami, które nie wyjdą wam prędko z głowy. Lektury obowiązkowe? Przede wszystkim “Voici l’homme” z 2020 roku.

Bilety na koncert są już dostępne na SKLEP KNOCK OUT

Bilety: 109 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu

Organizatorem jest Knock Out Productions.

heavy metal, koncert, Kraków, lato 2023, rock
Scroll to top