Dwa Brzegi

Dwa Brzegi

Kazimierz Dolny, Kazimierz Dolny Lubelskie
Data/Czas
Date(s) - 06/08/2022 - 07/08/2022
Całodniowe

Kazimierz Dolny


Festiwal Dwa Brzegi

Dwa Brzegi to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne prezentujące najciekawsze filmy polskie i zagraniczne. Premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii. Dwa Brzegi to nie tylko film. To również spektakle teatralne, wystawy, koncerty i wydarzenia innych dziedzin.
Dotychczasowe edycje festiwalu spotkały się z dużym zainteresowanie publiczności i mediów, zebrały niejednokrotnie entuzjastyczne recenzje. Organizatorzy zmierzają kontynuować ideę wydarzenie łączącego dziedziny sztuki, gdzie film stanowi punkt odniesienia dla pozostałych prezentacji.

Tym, co wyróżnia festiwal na tle podobnych przedsięwzięć, jest konfrontacja różnych dziedzin sztuki i umożliwianie nieformalnych kontaktów odbiorców oraz artystów: czerwony dywan zastąpiliśmy kawiarnią festiwalową, w której każdy może spotkać swojego mistrza. Adresatami festiwalu są ci, którym kultura pozwala oderwać się od świata komercji. To dla nich tworzymy program, w którym bardzo ważny jest bezpośredni kontakt z kinem: spotkanie z reżyserem, aktorem, niespieszna rozmowa, refleksja wywołana projekcją.

Podana w tym momencie data nosi charakter orientacyjny.

Więcej o festiwalu na stronie: https://www.dwabrzegi.pl

artyści, event, Festival, festiwal, film, lato, lato w mieście, Lubelskie, summer, sztuka, wydarzenie
Scroll to top