Festiwal Stolica Języka Polskiego

Festiwal Stolica Języka Polskiego

Szczebrzeszyn, Szczebrzeszyn Lubelskie
Data/Czas
Date(s) - 01/08/2022 - 07/08/2022
Całodniowe

Szczebrzeszyn


Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Nie tylko dla miłośników słowa pisanego!

Czy istnieje miejsce lepsze na Festiwal Stolica Języka Polskiego niż Szczebrzeszyn? Na pewno nie według Jan Brzechwy, który tak właśnie nazwał to miasto. Przekonajcie się, że artysta miał rację, odwiedźcie malownicze Roztocze i weźcie udział w jednym z najciekawszych polskich festiwali!

Choć Festiwal Stolica Języka Polskiego może kojarzyć się z wydarzeniem przeznaczonym wyłącznie dla koneserów języka, to na tym wydarzeniu coś dla siebie znajdzie każdy. W Zamościu i Szczebrzeszynie czekają warsztaty, wykłady i spotkania nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci i młodzieży. Lepiej poznać te piękne miejsca można dzięki literackiej grze miejskiej. Fani pisania na pewno ucieszą się z warsztatów kreatywności. Na spragnionych innych rodzajów sztuki czekają liczne koncerty, recitale i spektakle, których tematyka krąży wokół umiłowania słowa.

Festiwal jak co roku zgromadzi wielu znanych gości, którzy poprowadzą spotkania i warsztaty. Znajdziemy między nimi Krystynę Czubównę, Grzegorza Kasdepke czy Michała Rusinka.

Pozwól sobie na ponowne rozkochanie w języku polskim, odrzuć szkolne stereotypy i odwiedź malownicze Roztocze, by odkrywać słowa na nowo.

Pełen program festiwalu znajdziesz tu.

Więcej szczegółów wkrótce. Podana data nosi na razie charakter orientacyjny.

 

 

 

event, festiwal, język, język polski, książki, literatura, malarstwo, poezja, Polska, Roztocze, słowo, Szczebrzeszyn, sztuka, teatr, wydarzenie, wystawa, Zamość, zdjęcia
Scroll to top