Gryczaki

Gryczaki

Janów Lubelski, Janów Lubelski Lubelskie
Data/Czas
Date(s) - 06/08/2022 - 07/08/2022
Całodniowe

Janów Lubelski


Festiwal Kaszy i Żurawiny – Gryczaki 2022

Pierwszy weekend sierpnia w Janowie Lubelskim kojarzyć się może tylko z jednym – Festiwalem Kaszy i Żurawiny, czyli popularnymi “Gryczakami”.

“Gryczaki” to Festiwal Kaszy i Żurawiny, który w Janowie Lubelskim organizowany jest nieprzerwanie od 2002 r. Pierwsze edycje organizowane były w Parku Miejskim, jednak od 2013 r. odbywa się ona w Parku Misztalec. Wydarzenie, oprócz tradycyjnych prezentacji regionalnych przysmaków opiera się na licznych występach artystycznych. Nieodłącznym elementem są pokazy kulinarne, których gwiazdą główną jest oczywiście kasza. Festiwal ten pokazuje, że granice w gotowaniu nie istnieją! Kreatywność potraw z roku na rok jest coraz wyższa.

Z uwagi na pandemię koronawirusa, organizatorzy zdecydowali o odwołaniu edycji w 2020 r.

Janów Lubelski zaprasza do siebie w 2022 r.!

Wstęp wolny!

Festiwal zacznie się od corocznej prezentacji zagród wiejskich, sponsorów i twórców ludowych oraz od ogłoszenia konkursów na potrawę regionalną i Janowską nalewkę żurawinową.

« z 4 »

W tym roku m.in: kulinarne warsztaty dla dzieci – wypieki pieczywa, prezentacje „Zielonej Bramy Roztocza”; Godziszowskie gołąbki gryczane oraz pierożki z kaszą i kapustą gotowane przez Koło Gospodyń wiejskich Wysokie Obcasy z Modliborzyc, Zawody Mocarzy Kaszowych, koncert zespołu Wilki (sobota) i wiele innych.

Organizatorem “Gryczaków” jest Janowski Ośrodek Kultury.

Szczegółowy program imprezy znajdziecie tutaj https://janowlubelski.naszemiasto.pl/gryczaki-2022-w-janowie-lubelskim-przed-nami-wielkie-swieto/ar/c13-8911701

 

Gryczaki, Janów Lubelski, Lubelskie
Scroll to top