Hard Rock Heroes Festival

12 czerwiec 2023
Tauron Arena Kraków, ul. Lema 7
Kraków, Małopolskie Poland

Hard Rock Heroes Festival 2023

To będzie prawdziwe święto dla wszystkich fanów hard rocka! Już 12 czerwca 2023 roku w TAURON Arena Kraków odbędzie się HARD ROCK HEROES FESTIVAL! Headlinerem festiwalu będzie Deep Purple! Wśród gości specjalnych pojawią się tacy artyści jak szkocka grupa Nazareth, polską scenę reprezentować będzie Kruk & Wojtek Cugowski!

Nazareth

Formacja, której z pewnością nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi hard rocka. Na muzycznej scenie zespół działa już od 1968 roku. Grupa ma na koncie 25 płyt studyjnych, a najnowsza, „Surviving the Law” ukazała się w kwietniu 2022. Na szczyty europejskich list przebojów zespół zawitał przede wszystkim za sprawą dwóch albumów z 1973 roku, „Razamanaz”, który wyprodukowany został przez Rogera Glovera z Deep Purple oraz „Loud 'n’ Proud”. Natomiast światowy rozgłos przyniosła formacji płyta „Hair of the Dog” (1975). W samych tylko Stanach Zjednoczonych krążek znalazł ponad 1 mln nabywców. To właśnie na tym albumie znalazł się utwór „Love Hurts”, który Nazareth spopularyzował i to właśnie ta wersja piosenki, stała się światowym przebojem. Zespół obecnie koncertuje w składzie: Carl Sentance (wokal), Pete Agnew (bas), Lee Agnew (perkusja) oraz Jimmy Murrison (gitara).

Kruk

Formacja, która doskonale znana jest polskim fanom purpurowych brzmień. Najnowszy album „Be There” nagrany wspólnie z Wojtkiem Cugowskim, ukazał się z kwietniu 2021 roku i spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem fanów i mediów. Z pewnością muzyka Kruka wymyka się sztywnym definicjom – czerpie inspiracje z klasycznego hard rocka spod znaku Deep Purple czy Rainbow. Zespół nie boi się też długich rozbudowanych kompozycji i flirtu z bardziej progresywnymi dźwiękami.

Piotr Brzychcy: „Nie można wyobrazić sobie lepszego festiwalu dla zespołu Kruk niż Hard Rock Heroes z Deep Purple w roli gwiazdy głównej. To dla nas ogromny zaszczyt i wielkie szczęście. Kruk wystąpił już u boku Deep Purple trzykrotnie i było to największe spełnienie naszych marzeń. Jako wieloletni fan muzyki spod znaku hard’n’heavy, na wieść o takim festiwalu pomyślałem od razu – tam trzeba bezwzględnie być! W Polsce tylko raz odbył się podobny festiwal z Whitesnake w roli headlinera ponad 10 lat temu, a przecież muzycy tych wspaniałych, legendarnych grup powoli decydują się na emeryturę, lub co gorsze odchodzą na drugą stronę tęczy. W sercu tli mi się też iskra nadziei, że może na tę specjalną okazję przygotujemy z Wojtkiem Cugowskim jakiś premierowy utwór, bo prace nad nową płytą Kruka trwają!”

Deep Purple

To prawdziwy fenomen sceny muzycznej. Zespół ten uznawany jest za najważniejszą grupę w historii muzyki, która współtworzyła takie gatunki jak heavy metal oraz hard rock. Właśnie Deep Purple został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najgłośniejszy zespół świata. Grupa działa już od ponad 50 lat i ma na swoim koncie ponad 100 mln sprzedanych płyt. Deep Purple wydał 22 płyty studyjne i liczne albumy koncertowe. Ich utwór „Smoke On The Water’ znalazł się w czołówce 500 najlepszych kompozycji w historii muzyki rockowej.

W 2020 roku ukazał się album „Whoosh!”, a w 2021 krążek „Turning to Crime” z zestawem niezwykłych coverów Deep Purple. W lipcu z zespołem pożegnał się Steve Morse, ale zastąpił go irlandzki wokalista i gitarzysta Simon McBride. Wielka muzyczna podróż pod znakiem Deep Purple trwa nadal, a sam zespół zachwyca swoją genialną koncertową formą.Metal Mind Productions zaprasza:

12.06.2023 – TAURON Arena Kraków

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

Płyta –  290/ 320 PLN

Sektory:

I kat. – 380/ 410 PLN

II kat. – 340/ 370 PLN

III kat. – 280/ 310 PLN

Bilety już do nabycia na stronach: shop.metalmind.com.pl, www.eventim.plwww.ebilet.pl

Więcej informacji: www.metalmind.com.pl

Może Cię również zainteresować

Ostatnie relacje

Krushfest 2023

Krushfest 2023 Reaktywacja Po 3 letniej przerwie spowodowanej pandemią do kalendarza polskich festiwali wrócił Krushfest.  Na scenie Jasielskiego Przystanku Kwiatowa zagościli klasycznie Ci którzy zaczynają i legendy Polskiego rocka. Festiwal

Dni Fantastyki - Cosplay

Fantastyczne mrowisko we Wrocławiu

Fantastyczne mrowisko we Wrocławiu Dni Fantastyki 2023 W ostatni weekend sierpnia we Wrocławiu podczas festiwalu Dni Fantastyki terenem Zamku w Leśnicy przeszła fala niesamowitych emocji i wrażeń. Pewnie nawet sami

Pinta Party 2023

Pinta Party 2023 Browar Pinta to pierwszy rzemieślniczy browar w Polsce, uznawany za pioniera piwnej rewolucji w naszym kraju. Niezmiennie od kilku lat zaprasza na swoje podwórko pasjonatów piwnej kultury,