Imperial Triumphant

Imperial Triumphant

Klub 2Progi, Poznań województwo wielkopolskie
Data/Czas
Date(s) - 13/04/2023
Całodniowe

Klub 2Progi


Imperial Triumphant wystąpi w Poznaniu

Po niewątpliwym sukcesie ich najnowszego wydawnictwa, grupa Imperial Triumphant powróci do Europy na serię kwietniowych koncertów.

Najnowszy album zespołu „Spirit Of Ecstasy”, ukazał się 22 lipca nakładem wytwórni Century Media Records. Płyta spotkała się z bardzo dobrym odbiorem fanów i prasy na całym świecie, czego dowodem są świetne recenzje, wyprzedane koncerty i niedawno podpisany kontrakt Zacharego Ezrina z Gibsonem. Jego złotą, przepiękną sygnowaną gitarę zobaczycie w akcji już 13 kwietnia w poznańskim klubie 2Progi.

Imperial Triumphant (USA) eksperymentalny death metal, avant-garde:

Znacie drugi zespół metalowy, który nagrał numer z Kennym G? Albo taki, który odstawił diabła, rycerzy siodłających konie i podniosłą poezję na rzecz opisywania brzydoty Nowego Jorku?

Imperial Triumphant to, z pewnością, długo wyczekiwana rewolucja na niwie technicznego death/black metalu. Wszystkie znaki na niebie i ziemi potwierdzają, że za tym wszystkim stoi szeroko rozrysowany koncept, a nie kombinowanie dla kombinowania.

Już sama muzyka zaskakuje, bo – w odróżnieniu od wszystkich odmian rocka – nie bierze się z bluesa, lecz z free jazzu. Tutaj króluje improwizacja i spontaniczność, a każdy ze skrzących się dysonansów ma dokładne miejsce w układance, podobnie jak gradobicie blastów i morze solówek. Do tego wystarczy dorzucić tak pieczołowicie rozegrane kwestie imidżu. O ile w metalu zawsze królowała brzydota, tak w otoczce okołomuzycznej Imperial Triumphant rządzi piękno. Jeden z najważniejszych zespołów metalowych ostatniego dziesięciolecia? Całkiem możliwe, przekonajcie się sami, a nie pożałujecie.

Organizatorem wydarzenia jest Knock Out Productions.

Bilety na koncert są dostępne na: SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)

death metal, Poznań, rock
Scroll to top