Jazz Around Festival 2022

Moszna Zamek, Moszna województwo opolskie
Data/Czas
Date(s) - 16/09/2022 - 17/09/2022
Całodniowe

Moszna Zamek


Jazz Around Festival 2022

W dniach 16-17 września odbędzie się premierowa edycja Jazz Around Festival 2022. Podczas wydarzenia koncerty odbędą się nie tylko na dziedzińcu Zamku w Mosznej, ale i w jego kameralnych komnatach. Łącznie będzie 4 sceny. Okolice zamku, przypominającym disneyowskie bajki przesiąkną się muzyką funk, groove, a także szeroko pojętym jazzem. To pierwszy taki festiwal w historii polskiej muzyki, który jest zainspirowany Montreux Jazz Festival i North Sea Jazz Festival. 22 artystów wystąpi podczas tego międzynarodowego festiwalu, wśród których są jak rodzimi wykonawcy, tak i również goście z zagranicy.

Line-up Jazz Around Festival 2022

Piątek, 16 września

Poluzjanci, Theo Katzman, DJ Amir presents Jazzanova (Live): Strata Records Reimagined, Dirty Loops, Adam Bałdych & Łukasz Ojdana, Cody Fry, Kinga Głyk, David Ryan Harris, Marta Wajdzik Quartet, ZK Collaboration

Sobota, 17 września

Jules Buckley Conducts Quincy Jones (feat. Aukso – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy), Jordan Rakei, Scary Pockets, Marek Napiórkowski “Hipokamp”, EABS, Kuba Więcek Trio, Anomalie, Bartek Królik, Secret Night Gang, Cherise, Bibobit, Acid Groove

Moszna Zamek

Podczas festiwalu kultowa i ponadczasowa muzyka połączy się z nowymi nurtami, a powiew młodości i nowości – również z tradycjami w Zamku w Mosznej. Ten Zamek słynie z 99 wież i 365 pomieszczeń. Także oczarowuje turystów z całego świata nie tylko bajkową architekturą, ale i parkiem z kilkusetletnimi dębami i lipami.

Są dostępne bilety jednodniowe lub karnet na 2 dni festiwalu.

Organizatorem Jazz Around Festival 2022 jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem wydarzenia jest Moszna Zamek. Partnerzy medialni: Polityka, Gazeta Wyborcza, Radio 357, JazzSoul.pl, Jazz Forum oraz JazzPRESS.

Scroll to top