Moto Piknik PCT RIDERS

27 maj 2023
Ośrodek wypoczynkowy “Świderek”, ul. Mickiewicza, 36
Krzyż Wielkopolski, Wielkopolskie Poland

Rocznica płyty „Dorosłe Dzieci” – Moto Piknik PCT RIDERS

W tym roku swoje 40. urodziny obchodzi jedna z najważniejszych płyt w historii polskiego hard rocka i heavy metalu – album „Dorosłe Dzieci” grupy Turbo. Z tej okazji zostały zorganizowane kilka wydarzeń, a jednym z nich jest Moto Piknik PCT RIDERS.

Grzegorz Kupczyk wraz z zespołem CETI przygotował specjalną niespodziankę dla fanów. Grzegorz to wokalista, z którym grupa Turbo zarejestrowała „Dorosłe Dzieci” – swój debiutancki, a zarazem jeden z najważniejszych w historii polskiego rocka album. Obecnie działa z formacją CETI i to właśnie z tą grupą przygotował kilka wyjątkowych koncertów. Podczas tych występów będzie można usłyszeć materiał z tej kultowej płyty. Oprócz tego podczas występów zespół zaprezentuje utwory zarejestrowane podczas nagrań albumu, które ostatecznie na tym krążku się nie znalazły.

Rocznicowe koncerty

27.05 – Krzyż Wielkopolski – Moto Piknik PCT RIDERS

17.06 – Praga (CZ) – Festiwal ROCK & ALL

12.08 – Antoninów – Rock Fest

26.08 – Stalowa Wola – STEEL FEST

16.09 – Lublin 

Kolejne daty wkrótce zostaną ogłoszone.

Grzegorz Kupczyk: „Jako że mamy sporo czasu, a ostatnio ukazały się aż trzy albumy z moim udziałem i tak naprawdę aż dwa z okazji…pomyślałem, że warto zrobić coś wyjątkowego. Podjąłem decyzję, że zrobię to z moim zespołem… Pomysł był taki, aby uczcić moją pierwszą płytę w życiu. Płytę, która stała się moim CREDO … „DOROSŁE DZIECI”. Pomysłodawcą nowej grafiki jest Kuba, mój gitarzysta, on także wymyślił nowe logo i specjalne liternictwo. Poprosiłem o pomoc Karolinę Kiragę, moją zaprzyjaźnioną fotografkę, która z zadania wywiązała się rewelacyjnie. Spędziliśmy w studio fotograficznym kilka godzin, a efekt jest piorunujący.

Planujemy zagranie kilku koncertów w tym roku z materiałem z tejże płyty, w tym z utworami, które były nagrane w czasie sesji do „Dorosłych Dzieci”, ale z oczywistych powodów nie weszły na winyl. Nie chcę wielu koncertów, mają one mieć charakter ekskluzywny z wyjątkowym intro i outro. Będą też specjalni goście, ale o tym innym razem. Mogę tylko zdradzić, że nagraliśmy kawałek „ACH! NIE BĄDŹ TAKI ŚMIAŁY”  właśnie z gośćmi. Brzmi kapitalnie. Okazuje się , że utwory zarejestrowane 42 lata temu, teraz w nowej wersji, nagrane przy użyciu nowoczesnej techniki brzmią naprawdę doskonale.”

Płyta „Dorosłe Dzieci”

A to nie koniec niespodzianek. W tym roku ukaże się także specjalne, na nowo zremasterowane wznowienie albumu „Dorosłe Dzieci” w wersji winylowej – na czerwonym krążku. Nakład będzie limitowany, a wszystkie egzemplarze zostaną ręcznie ponumerowane.

Przypomnijmy, że krążek „Dorosłe Dzieci” to pierwszy album Turbo, który swoją premierę miał w 1983 roku. Tytułowy utwór „Dorosłe Dzieci” stał się nie tylko jednym z najważniejszych i największych przebojów wczesnych lat 80. ale i całej polskiej muzyki rockowej.  Na krążku znalazły się także „Ach, nie bądź taki śmiały”, „Pozorne życie”, „Coraz mniej” czy „Szalony Ikar”. Album, który chwalony był za bezkompromisową energię i aranżacyjno – kompozytorskie nowatorstwo, należy już do kanonu klasyki polskiej muzyki. W 2009 roku ukazała się reedycja tej płyty, wzbogacona o materiał bonusowy.

Może Cię również zainteresować

Ostatnie relacje

Krushfest 2023

Krushfest 2023 Reaktywacja Po 3 letniej przerwie spowodowanej pandemią do kalendarza polskich festiwali wrócił Krushfest.  Na scenie Jasielskiego Przystanku Kwiatowa zagościli klasycznie Ci którzy zaczynają i legendy Polskiego rocka. Festiwal

Dni Fantastyki - Cosplay

Fantastyczne mrowisko we Wrocławiu

Fantastyczne mrowisko we Wrocławiu Dni Fantastyki 2023 W ostatni weekend sierpnia we Wrocławiu podczas festiwalu Dni Fantastyki terenem Zamku w Leśnicy przeszła fala niesamowitych emocji i wrażeń. Pewnie nawet sami

Pinta Party 2023

Pinta Party 2023 Browar Pinta to pierwszy rzemieślniczy browar w Polsce, uznawany za pioniera piwnej rewolucji w naszym kraju. Niezmiennie od kilku lat zaprasza na swoje podwórko pasjonatów piwnej kultury,