Plini i Jakub Żytecki w Krakowie

Plini i Jakub Żytecki w Krakowie

Klub Kwadrat w Krakowie, Kraków Małopolskie
Data/Czas
Date(s) - 12/03/2023
Całodniowe

Klub Kwadrat w Krakowie


Plini da dwa koncerty w Polsce

Australijski gitarzysta Plini podczas swojej europejskiej trasy zagra w dwóch polskich miastach, a jego gościem specjalnym będzie Jakub Żytecki!

Kuba Żytecki będzie gościem specjalnym Plini podczas jego nadchodzącej, europejskiej trasy. Muzycy zaprezentują się w dwóch miastach w Polsce – Warszawie oraz Krakowie. Gościem koncertów będzie także kolaboracja Owane & Jack Gardiner. Krakowski koncert odbędzie się 12 marca w klubie Kwadrat.

Przejdź do koncertu w Warszawie.

Plini (Australia) prog metal, fusion

Plini wcisnął się do świata gitarowych wymiataczy, kiedy ten trochę podupadał. Cała banda długowłosych profesorów sześciu strun zagubiła się, a powielanie patentów Satrianiego czy Petrucciego – byle szybciej, byle więcej, byle do celu, choć nikt nie wie jakiego – stało się przykrą rutyną. Australijczyk przewietrzył pomieszczenie i pokazał, że można inaczej. Oczywiście jego muzyka jest instrumentalna, zawiera też pokaźne ilości technicznego metalu/progresywnego, lecz nie zasuwanie w prędkościach światła jest tu najistotniejsze. Ledwie trzydziestoletni twórca dba o inkorporowanie do piosenek kojącego jazz/fusion i onirycznej melodyki. Z tego wynika, że to nie są tylko szkółki gitarowe – to pełnoprawne, pięknie skonstruowane i chwytające za serce numery. Na żywo będą skrzyły się jeszcze od jeszcze większej liczby barw i intensywności.

Jakub Żytecki (Polska) prog metal, fusion, djent

Jakub Żytecki i Plini to cudowne połączenie, bo jeden świetnie uzupełnia drugiego. Nasz rodak oprócz mieszania prog metalu z fusion nie boi się zajrzeć w agresywniejsze zakamarki metalu, uderzając w agresywne tony djentu. Do tego ma wyczucie melodii i wie, co zrobić, by nawet w pełni instrumentalne progresywno-jazzowe pochody były rozśpiewane bardziej niż Whitney Houston. Sam mówi, że kreuje atmosferę przy dużym natężeniu nut – trudno mu nie uwierzyć.

Owane & Jack Gardiner (Nowergia/Wielka Brytania) prog metal, fusion

W wielu przypadkach współpraca dwóch różnych osobowości kończy się różnie – pojawiają się problemy z ego, nadmierne forsowanie pomysłów… Nie w tym przypadku. Kolorowa fuzja rockowego jazzu wraz z metalem progresywnym w wydaniu Owane i Jacka Gardinera sprawdza się bez zarzutów. Obaj gitarzyści mają odmienne style, ale uzupełniają się zarówno w shreddowej łamaninie palców na gryfie jak i w subtelnych partiach solowych, gdzie melodia odgrywa najważniejszą rolę. Ich paleta wpływów rozciąga się od ciężkich riffów aż po arytmiczne zagrywki. A na żywo budzi to dech w piersiach z racji na widowiskowość i precyzję wykonania. Panowie obecnie promują spontanicznie wydaną w zeszłym roku EP-kę “Chapter One: Shredemption”.

Bilety na koncerty są dostępne na:
SKLEP KNOCK OUT
SKLEP eBILET

Organizatorem jest Knock Out Productions (Imperial Triumphant, Watain, Soulstone Gathering Festival, Arch Enemy, We Came as Romans, Amon Amarth)

fusion, koncert, Kraków, prog metal, rock
Scroll to top