ROCKOWIZNA Festiwal 2022

ROCKOWIZNA Festiwal 2022

Arena Lato (plac przy TAURON Arena), Kraków województwo małopolskie
Data/Czas
Date(s) - 26/08/2022 - 28/08/2022
19:00 - 00:00

Arena Lato (plac przy TAURON Arena)


ROCKOWIZNA Festiwal 2022 w Krakowie

26-28 sierpnia Kraków zahuczy od gitar legend polskiego rocka podczas ROCKOWIZNA Festiwal 2022. Będzie MOCNO, będzie PRAWDZIWIE, będzie NIESZABLONOWO. Łączymy pokolenia i dajemy radość. Taka właśnie jest ROCKOWIZNA. Od sentymentalnej podróży w czasie po współczesne gitarowe brzmienia. Wszystkie koncerty odbędą się na Arena Lato (plac przy TAURON Arena).

Line-up ROCKOWIZNA Festiwal 2022 w Krakowie

Piątek, 26 sierpnia 2022

Arena Lato (plac przy TAURON Arena):

IRA 35-lecie, SZTYWNY PAL AZJI, RÓŻE EUROPY

Sobota, 27 sierpnia 2022

Arena Lato (plac przy TAURON Arena):

HAPPYSAD, KASIA KOWALSKA, STRACHY NA LACHY

Niedziela, 28 sierpnia 2022

Arena Lato (plac przy TAURON Arena):

KULT

Bliższe spojrzenie na artystów ROCKOWIZNA Festiwal 2022 w Krakowie

IRA

Jest jednym z najważniejszych zespołów polskiego rocka. Został założony w 1987 roku w Radomiu przez gitarzystę Kubę Płucisza, ale już w roku 1988 zadebiutował na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Ich muzyka przypada do gustu każdemu, kto ceni sobie różne odmiany rocka. Zacząwszy od pop-rocku, hard roku i łagodniejszych odmian heavy-metalu, również od 2002 roku IRA zajmuje się rockiem alternatywnym i post grungem. Są  autorami przebojów takich jak „Dlaczego nic”, „Taki sam”, „Nie zatrzymam się”, „Parę chwil”, „Ikar”, „Mój dom”, „Wiara”, „Powtarzaj to”, „Wybacz”, „Nie daj mi odejść”.

Sztywny Pal Azji

Polski zespół rockowy, który w 1986 r. stworzyli  Jarosław Kisiński, Leszek Nowak, Paweł Nazimek, Janusz Deda i Andrzej Turek, ale największą popularność uzyskał w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90.  W 2014 roku piosenka z ich debiutańskiej płyty “Europa i Azja”, a zarazem największy przebój zespołu – „Wieża radości, wieża samotności” uzyskał pierwsze miejsce w Polskim Topie Wszech Czasów radiowej Trójki.

Róże Europy

Polski zespół rockowy założony w 1983 roku przez wokalistę i autora tekstów Piotr Klatta w Warszawie. Po raz pierwszy nabrali rozgłosu dzięki swojemu występowi na festiwalu w Jarocinie w 1985 roku. Ostatnia ich płyta “Kolor” pojawiła się w 2015 roku, ale najpopularniejszą płytą zespołu był krążek „Poganie! Kochaj i obrażaj”, na którym znalazł się największy przebój – „Jedwab”. W tym utworze gościnnie wystąpiła, rozpoczynająca swoją karierę Edyta Bartosiewicz. Również są warte wspomnienia takie przeboje, pochodzące z tej samej płyty, jak: “Marihuana”, “Jedwab II” i “Kontestadorzy.

Happysad

Powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Trzy lata później ukazała się ich debiutancka płyta “Wszystko jedno”, która została uznana za jedeną z 50 najważniejszych płyt w historii polskiego rocka przez magazyn Teraz Rock. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1200 koncertów w całym kraju, 5 platynowych i 3 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce. W zeszły m roku z okazji dwudziestolecia zespołu, pojawiła się okolicznościowa płyta “Odrzutowce i Kowery” i książką „Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad” autorstwa Żanety Gotowalskiej.

Kasia Kowalska

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej. Kasia ma w posiadaniu takie prestiżowe nagrody, jak np.: Fryderyki, Superjedynki i MTV European Music Awards. Była reprezentantką Polski w 41. Konkursie Piosenki Eurowizji. Ma na swoim koncie ponad milion sprzedanych płyt i każdy jej album pokrył się kilkakrotną platyną. Autorka wielu przebojów m.in.: „Prowadź mnie”, „A to co mam”, „Wyznanie”, „Coś optymistycznego”.

Strachy na Lachy

Kolejny kultowy zespół, który wystąpi podczas ROCKOWIZNA Festiwal 2022 w Krakowie. Powstał w 2001 roku i już od ponad 20 lat gra różne odmiany rocka. Stworzyli wiele hitów z chwytliwymi tekstami, z których wiele przeszło do mowy potocznej. 1 października 2021 roku ukazał się ich nowy album „Piekło”, który już pokrył się złotem.

KULT

Jak nawet wskazuje sama nazwa, to jest kultowy w polskiej kulturze zespół rockowy. Został założony w 1982 w Warszawie przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę. Punk, nowa fala, rock psychodeliczny, a nawet jazz – tematy, które nie są obce tym weteranom. Mając za sobą 23 płyty, uznania krytyków i rzeszę fanów wszystkich możliwych pokoleń są jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na polskiej scenie muzycznej. W swoich utworach poruszają najistotniejsze tematy i obnażają czasami gorzką prawdę, realnie patrząc na rzeczywistość, w której przyszło nam żyć. Najnowszy ich album muzyczny został opublikowany w zeszłym roku i nosi prozaiczny tytuł “Ostatnia Płyta”.

Poniżej zapraszamy do zapoznania się z filmikiem promującym ten festiwal:

Scroll to top