Soundrive Festival

Soundrive Festival

Centrum Stocznia Gdańska, Gdańsk województwo pomorskie
Data/Czas
Date(s) - 09/08/2022 - 13/08/2022
Całodniowe

Centrum Stocznia Gdańska


Soundrive Festival, lub innymi słowy – alternatywna muzyka w Gdańsku

Soundrive Festival 2022 to prawie 100 artystów od 9 do 13 sierpnia 2022 roku na terenie Stoczni Gdańskiej.

Kogo można posłuchać na Soundrive Festival? Przede wszystkim młodych, obiecujących zespołów związanych z portalem soundrive.pl. Historia tego festiwalu sięga roku 2012. W tym czasie wielokrotnie zmienił swoją lokalizację, pozostając jednak cały czas w obrębie trójmiasta. I choć organizatorzy oferują bardzo szeroki wachlarz muzyki, większość można opisać jako szeroko pojętą muzykę alternatywną. Do tej pory występowali tam artyści tacy jak Tito and Tarantula, Iamamiwhoami czy Austra.

Jak powiedział główny organizator festiwalu Arkadiusz Hronowski w wywiadzie dla Top Guitar: “Nie chcemy być wielkim festiwalem, jakich jest już trochę w Polsce. Chcemy mieć nasz własny świat, przestrzeń i muzykę. Skróciliśmy nazwę do Soundrive Fest, przenieśliśmy się do obszarów przemysłowych Stoczni Gdańskiej i chcemy rozwijać to wydarzenie w oparciu na istniejącej już tam infrastrukturze.”

Tegoroczny line-up można sprawdzić tutaj.

 

alternatywa, event, Festival, festiwal, kapela, lato, lato 2021, lato w mieście, muzcycy, muzyka, sztuka, wydarzenie, zespół
Scroll to top