The HU

The HU

Centrum Koncertowe A2 we Wrocławiu, Wrocław Dolnośląskie
Data/Czas
Date(s) - 15/07/2023
00:00

Centrum Koncertowe A2 we Wrocławiu


The HU powraca do Polski

Od momentu pierwszego przyjazdu The HU do Polski w 2019 roku fani robią, co mogą, by ich zobaczyć! O tym świadczą koncerty wyprzedane na pniu!

Gdy ma się okazję doświadczyć tak frapującego pomostu między metalem a mongolską muzyką ludową, między rockiem a wsobnym folkiem z Azji, to trudno z niej nie skorzystać. Powstały w 2016 zespół zamelduje się 15 lipca we Wrocławiu.

Na zeszłorocznym “Rumble of Thunder” The HU nie schodzą ze zwycięskiej ścieżki, nie biorą drastycznych zakrętów, ale jednak decydują się na zmiany. Zespół wziął wszystko, co najlepsze z debiutu, podkręcając wszystkie atuty o kilka stopni wzwyż. Folkowo-uduchiowone pasaże trafiają w serce jeszcze mocniej. Krystalicznie metalowe brzmienie świetnie podbija cięższe partie. I wreszcie całość jest znacznie bliższa hiciarskiemu hard rockowi. Główny mongolski towar eksportowy już od dawna nie uchodzi za zwyczajną sezonową ciekawostkę. Są charakterystyczni i maksymalnie osobni, nie pomylicie ich z nikim.

The HU (Mongolia) hunnu rock:

Słowa typu “wielki” czy “wybitny” bywają rzucane na oślep w kontekście muzyki metalowej. Ale jeśli chodzi o The Hu, ich użycie nie jest nadużyciem. Mongolski skład w niespełna siedem lat przeszedł ogromną drogę. W ekspresowym tempie wyrośli oni z egzotycznej ciekawostki w jedną z największych i najbardziej intrygujących młodych metalowych marek. Ich muzykę uwielbia choćby William DuVall z Alice In Chains, a w listopadzie UNESCO okrzyknęło ich artystami na rzecz światowego pokoju. Wszystko to w rytmie nowoczesnego, siarczystego metalu pełnego nawiązań do kultury mongolii. Tak muzyka, jak i strona wizualna są przesiąknięte tamtejszym folkiem i zdrową dumą z własnej tożsamości. Tak to się właśnie robi.

Organizatorem jest Knock Out Productions.

Bilety oraz pakiety VIP* na lipcowe koncerty The HU trafią do Knock Out Music Store już 3 marca (10:00)!

139/149 zł – przedsprzedaż, 160 zł – w dniu koncertu

koncert, rock, Wrocław
Scroll to top