Warbringer i Evil Invaders w Warszawie

Warbringer i Evil Invaders w Warszawie

Hydrozagadka, Warszawa Mazowieckie
Data/Czas
Date(s) - 03/04/2023
19:30

Hydrozagadka


Warbringer i Evil Invaders w Polsce: Lineup koncertów zamyka grupa Mason

Thrashowe uderzenie przed nami! Cztery zespoły z różnych krańców świata zagrają już w kwietniu w Warszawie i Krakowie w ramach trasy Ravaging Europe 2023!

Warbringer, Evil Invaders, Schizophrenia i nowi goście trasy – Mason nawiedzą Polskę dokładnie 3 i 4 kwietnia. Szykując się na thrashową ucztę, wypolerujcie dżinsowe katany pełne naszywek i białe hi-topy. Jeśli knuć wojnę w moshu, to ze stylem!

Przejdź do wydarzenia w Krakowie!

Warbringer (USA) thrash metal:

Thrash to gatunek sprawiający młodzieńczą frajdę, zachęcający do zabawy i porażający wściekłą energią każdego, kto zetknie się z nim choć raz, ale także przestrzeń do ambitnych poszukiwań. Warbringer zaczynali tak, jak nakazywała biblia gatunku: komiksowa okładka, pęd przed siebie i maksimum energii. Z czasem jednak Amerykanie dorzucali do swojej mikstury więcej elementów. Przez to ich thrash nie tracił na sile, lecz zyskiwał na ciekawości. Tutaj wrzucili progresywną wstawke, gdzieś indziej stanęli jedną nogą w przepastnej czeluści death metalu – maksymalnie otwarta głowa przy wierności gatunku. Oni nigdy nie wyrzekną się korzeni, lecz zawsze z chęcią urozmaicą je czymś nowym. “Weapons of Tomorrow” z 2020 roku potwierdza to najlepiej, jak się da. Ten nurt może mieć różne etapy popularności, ale nie umrze nigdy. Warbringer udowadnia, że czasy się zmieniają, lecz ekran z “Bonded by Blood” i nieskazitelnie hi-topy zawsze będą w cenie

Evil Invaders (Belgia) thrash metal:

Już od debiutanckiego “Pulses of Pleasure” muzycy zaskarbili sympatię młodocianych thrasherów, bo grają tak autentycznie i żarliwie, jakby jutra miało nie być. Gdybyście nie widzieli ich zdjęć, można by pomyśleć, że ci kolesie zasuwają w dżinsowych katanach oblepionych naszywkami dzień w dzień – nawet podczas uroczystości rodzinnych! A teraz żarty w bok. Evil Invaders to ten thrash, który wszyscy pokochaliśmy. Są w nim melodyjne solówki, jest pokonywanie prędkości światła i liczne aluzje heavymetalowe. Nie możecie tego przegapić, jeśli znacie debiut Vio-Lence na wyrywki, a dyskografię Agent Steel puszczacie co noc do snu.

Schizophrenia (Belgia) death metal, thrash metal:

Tegoroczni debiutanci ze Schizophrenii skupiają się na tym wycinku lat 80., gdy death metal powoli formował swoją definicję, dlatego rozpierała go fermentująca żółć i chęć zniszczenia wszystkiego w promieniu kilometra. Mówiąc bardziej obrazowo: wyobraźcie sobie, jakby przy piwku spotkały się Pestilence z “Consuming Impulse” i najwcześniejsze Morbid Angel, a zza baru podglądałoby je Death na etapie “Leprosy”. Schizophrenia siecze bez ustanku, a “Recollections of the Insane” zmiata z planszy bez pytań i zbędnego tłumaczenia się.

Mason (Australia) thrash metal:

Australia już od lat jest skarbnicą jadowitego thrashu. Mason to jeden z tych zespołów, które nie są w pełni skupione na wściekłym retro. Chuligani z Melbourne wiedzą, że riffy tnące jak żyleta i rakietowe sprinty należy równoważyć umiejętnie dawkowanym groovem oraz przypieczętować ciężarem godnym Metalliki zanim podbiła stadiony. To wszystko znajdziecie na ich dwóch albumach, a w dawce śmiertelnej również na koncertach.

Bilety: 89/99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne na:
SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)

Organizatorem wydarzenia jest Knock Out Productions. Sprawdź inne wydarzenia tego organizatora: Imperial Triumphant, We Came as Romans, Soulstone Gathering Festival, Arch Enemy, Triple Thrash Triumph, Watain

death metal, rock, thrash metal, Warszawa
Scroll to top