Watain

05 maj 2023
Kamienna 12, ul. Kamienna 12
Kraków, Małopolskie Poland

Watain wystąpi w Krakowie

Watain przyjedzie do Krakowa, żeby zagrać na jedynym polskim koncercie w ramach trasy! W roli supportów zagrają Bolzer oraz Concrete Winds.

Black metal to brak kompromisów i radykalizm a zestaw trasy “Agony & Ecstasy over Europe” spełnia oba wymogi. Mamy gwiazdę spektaklu, czyli bezwzględny Watain promujący “The Agony & Ecstasy of Watain”, gromowładny black/death metal od Bølzer (ostatnia EP-ka “Lese Majesty” ma już blisko 4 lata) i zrodzony po śmierci Vorum ogłuszający death metal od Concrete Winds (“Nerve Butcherer” sprzed dwóch lat – dajcie się temu zadusić). Jedyny polski koncert trasy będzie mieć miejsce w Krakowie 5 maja, nie przegapcie tego!

Watain (Szwecja) black metal:

W wywiadzie dla Noise Magazine Erik Danielsson z pasją i zaangażowaniem opowiadał, że scena blackmetalowa powinna cechować się złem, konsekwencją, a przede wszystkim podejściem nastawionym przeciwko światu i jego przyległościom. Trudno mu nie wierzyć. Na ubiegłorocznym “The Agony & Ecstasy of Watain” muzyka grupy jest wściekła, bezkompromisowa i przesiąknięta autentyczną nienawiścią, a przede wszystkim żywotna. Ten black metal wysadzany blastami, zapalczywym tremolo oraz doniosłymi melodiami nigdy się nie zestarzeje. To już 7. płyta Watain, któremu w tym roku stuknie 25-lecie działalności. Jak widać, wiek jest tylko liczbą, bo szwedzki tercet ani myśli, by iść na kompromisy. Po takim podejściu poznaje się artystów wielkich, nie tylko dobrych.

Bolzer (Szwajcaria) black metal, death metal:

Szwajcarscy władcy piorunów i piewcy złowrogich rytuałów od początku wzbudzają zachwyt oraz podziw – to chyba już nigdy się nie zmieni. Czy mowa o debiutanckim demo “Roman Acupuncture” z 2012, czy o 7 lat starszej EP-ce “Lese Majesty”, ten zespół zawsze się zmienia i brzmi tak, jakbyście właśnie uczestniczyli w religijnym obrządku, podczas którego dochodzi do zjawisk przerażających, mrocznych i tajemniczych. Mówi się o nich, że jako jedna z niewielu młodych grup zrewolucjonizowali black/death metal – to prawda. Zegar tyka, a grup brzmiących podobnie nie było i nie ma. Tych gości po prostu nie da się podrobić.

Concrete Winds (Finlandia) death metal, grindcore:

Pamiętacie Vorum? Ten, kto się z nimi zetknął zanim dokonali żywota, na pewno nie zapomniał. Na szczęście luka po nich została wypełniona za sprawą Concrete Winds, w którego skład wchodzi dwóch członków tej formacji. Wskazówki? Jest jeszcze więcej wszystkiego i głośniej. Fiński duet gra death metal w najlepszej wersji. Ich muzyka jest maksymalnie obłąkana, pijana agresją, a w dodatku przejawia symptomy grindu. Tutaj w grę wchodzi wybijanie zębów. Nie ma taryfy ulgowej.

Bilety są dostępne od 6 lutego (11:00) na SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)
119/129 zł – przedsprzedaż, 140 zł – w dniu koncertu

Organizatorem jest Knock Out Productions. Sprawdź inne wydarzenia tego organizatora: Imperial Triumphant, We Came as Romans, Soulstone Gathering Festival, Arch Enemy, Triple Thrash Triumph, Plini i Kuba Żytecki). 

Może Cię również zainteresować

Ostatnie relacje

Poznańskie Targi Piwne 2023

Miasto piwnych doznań

X Poznańskie Targi Piwne W weekend 24-25 listopada 2023 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dziesiątej edycji Poznańskich Targów Piwnych. Imprezy zrzeszającej miłośników piwa, wyśmienitego jedzenia i niesamowitej atmosfery.Wydarzenie jest idealnym

Akademicki Browar

Akademicki Browar Z Mateuszem Wójtowem, który reprezentował Browar Górniczo-Hutniczy na 16 Warszawskim Festiwalu Piwa FuninPoland przeprowadził krótką rozmowę.  Mateusz, jesteście chyba jedynym takim browarem w Polsce. Jak się to zaczęło? 

Starfest - 2023

Fantastyczny Festiwal Wyobraźni Starfest 2023

Starfest 2023 20-22 października uczestnicy StarFest opanowali budynki Targów Lublin. Najbardziej oczekiwanym obowiązkowym elementem Fantastycznego Festiwalu Wyobraźni był konkurs cosplay, ale także liczne występy magików, zespołów muzycznych, tancerskich, szermierskich i

Rzemiosło górą!

Nie tylko piwo…. 16 Warszawski Festiwal Piwa przesunął wyraźnie akcenty. Nie była to pierwsza edycja, w której piwo przestało być głównym bohaterem, a stało jednym z elementów pochwały rzemiosła, dobrej