Watra Łemkowska w Zdyni

Watra Łemkowska w Zdyni

Zdynia, Zdynia województwo małopolskie
Data/Czas
Date(s) - 22/07/2022 - 24/07/2022
Całodniowe

Zdynia


Wielkie święto łemkowskiej kultury znów na żywo! Łemkowska Watra powraca.

Łemkowska Watra w Zdyni jest cyklicznym festiwalem gromadzącym Łemków z całego świata. To letnie spotkanie jest niepowtarzalną szansą na zetknięcie się z żywą kulturą łemkowską w jej pierwotnych stronach.

Choć Łemkowska Watra to festiwal łączący różne elementy kultury łemkowskiej, naszym zdaniem na szczególne uznanie zasługuje grana tam muzyka. I w tym roku możemy liczyć na niezwykłe koncerty – jak pisze organizator ,,Na scenie królować będą energetyczne brzmienia, rock z mocnym uderzeniem, folk z prawdziwym powerem oraz muzyka klubowa czerpiąca z tradycyjnych, ludowych źródeł’’.

W ramach Łemkowskiej Watry odbędzie się też cykl ciekawych spotkań autorskich, dotyczących książek i publikacji z najwyższej półki. Spotkać i posłuchać będzie można nawet autorów rozpoznawalnych nawet za granicami Polski.

Program na żywo z udziałem publiczności będzie odbywał się pomiędzy 22 a 24 lipca. W tym roku, ponieważ organizatorzy dbają o  bezpieczeństwo, wszystkie spotkania autorskie odbędą się online, bez udziału widzów.

Cały program wydarzenia znajdziecie tu.

etno, Festival, kultura, Łemkowie, Łemkowszczyzna, muzyka, taniec, Watra, Watra w Zdyni, wydarzenie, Zdynia
Scroll to top