Wianki Święto Muzyki

Wianki Święto Muzyki

Rynek Główny, Kraków Małopolskie
Data/Czas
Date(s) - 23/06/2023 - 24/06/2023
Całodniowe

Rynek Główny


Wianki Święto Muzyki – 2023

Tegoroczne Wianki gościć będą czołowych przedstawicieli różnych gatunków muzycznych.

23 czerwca Kraków znów wypełni się kwiatami i muzyką. Główne sceny będą rozlokowane będą w trzech różnych częściach miasta: na Rynku Głównym, przy ul. Powiśle i na kopcu Kraka.

Tegoroczna odsłona Wianków to głównie muzyka folk, tradycje dźwiękowe i odkrywanie ich na nowo, wpisując się w szerszy trend poszukiwań tożsamościowych w Polsce i na świecie.
Będzie również okazją do skonfrontowania muzyki tradycyjnej ze współczesną alternatywą, elektroniką, a także popem. Dzięki bogatemu programowi scen na Rynku Głównym i Powiślu, magicznemu wydarzeniu na kopcu Kraka, gdzie o wschodzie słońca usłyszymy uratowane przed zapomnieniem pieśni z regionu Polesia, oraz szeregowi koncertów w ramach Ulicznego Grania będziemy mogli odbyć prawdziwą muzyczną podróż po Krakowie. Zagrają m.in. Margaret, Kapela ze Wsi Warszawa i Ifi Ude. Skład artystyczny i panelowy zasilą ukraińscy wykonawcy. Wśród nich znajdą się wokalistka Alina Pash, a także didżejki i didżeje: Shjva, Azazazarova i Nuarrrrr.

Jak co roku, również i tym razem wszystkie wydarzenia związane z Wiankami – Świętem Muzyki będą bezpłatne i otwarte dla wszystkich.

Źródło : Krakowskie Biuro Festiwalowe.

 

Podana data w tym momencie nosi charakter orientacyjny. Czekamy na oficjalne potwierdzenie.

 

Kraków
Scroll to top