Koncert Wormrot w Warszawie

Koncert Wormrot w Warszawie

Hydrozagadka, Warszawa Mazowieckie
Data/Czas
Date(s) - 19/02/2023
Całodniowe

Hydrozagadka


Wormrot zagrają dwa koncerty w Polsce

Dwa polskie składy dołączą do Wormrot na koncertach w Warszawie i Krakowie!

Straight Hate to grind/death w szwedzkim wydaniu. Zespół zakończył niedawno pracę nad trzecim albumem, który ukaże się już 10 marca 2023 roku nakładem Selfmadegod Records. Death Crusade to z pewnością jedna z nielicznych trójmiejskich pereł, które przeplatają death metal, crust i grindcore. Panowie przyjadą z Gdańska, by zaprezentować na żywo swój najnowszy album “Znów płonie niebo”. Wreszcie doczekaliśmy się go pięć lat po ich debiucie.

W niedzielę (19 lutego) Warszawa będzie przyjmować grindcore`ową grupę Wormrot z Singapuru. Koncert odbędzie się w klubie Hydrozagadka.

Sprawdź koncert Wormrot w Krakowie!

Wormrot (Singapur) grindcore

U Wormrot zawsze było czuć brawurę tożsamą z Discordance Axis czy Brutal Truth zamiast maksymalnej destrukcji w stylu Terrorizer. Naturalnie nie chodzi o podpatrywanie i bezmyślne przeklejanie patentów od weteranów, a podobne podejście. Według niego grindcore – pozornie hermetyczny, zakleszczony w sidłach pomysłów zapoczątkowanych ponad trzy dekady wstecz – może stwarzać znacznie więcej swobody niż chociażby metal progresywny. Wormrot nie muszą kurczowo trzymać się opcji przerobionych przez starszych kolegów, bo zamiast tego puszczają hamulec i ruszają w tylko sobie znanym kierunku. Potwierdzenie tej teorii znajdziecie na tegorocznym “Hiss”.

Straight Hate (Polska) grindcore, death metal

Po Straight Hate słychać, że to skład, który zjadł zęby na metalu. Ich wściekły do granic death/grind polega na stałym podgrzewaniu temperatury. W tym im z pewnością pomagają niekończące się lawiny blastów, riffy odwołujące się zarówno do Terrorizer, jak i złotych czasów śmierćmetalowej Szwecji. Oczywiście przy wskazywaniu kolejnych zalet lubelskich brutali nie można zapomnieć o wokalu. Jest on świetnie rozłożony między jaskiniowym rykiem a ujadaniem w niedorzecznie wysokich rejestrach. Na zdjęciach wyglądają jak sympatyczni młodzieńcy, ale to tylko pozory – na żywo posiekają was bez reszty.

Death Crusade (Polska) crust, grindcore, death metal

Death Crusade to jedna z nielicznych trójmiejskich pereł, które przeplatają death metal, crust i grindcore. Nadmorscy muzycy grają ponad podziałami i nie czują potrzeby dookreślenia własnej propozycji artystycznej. To wysokooktanowy hałas, którego zadaniem jest skutecznie ogłuszyć słuchacza przy użyciu prostych środków. Są więc odrzutowe tempa sprytnie zrównoważone d-beatową prostolinijnością, a do tego dochodzi intensywność klasycznego death metalu, w przypadku Death Crusade bardzo wyraźnie zbratanego z oldschoolowym thrashem. To nie przystawka przed daniem głównym, a równorzędny poziom sonicznej zagłady.

Bilety dostępne na:
– SKLEP KNOCK OUT
– SKLEP eBILET
69/79 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu

Organizatorem jest Knock Out Productions. Sprawdź inne wydarzenia tego organizatora: Imperial Triumphant, We Came as Romans, Soulstone Gathering Festival, Arch Enemy, Triple Thrash Triumph, Watain

death metal, rock, Warszawa
Scroll to top