WYWIAD Z NATALIĄ WAWRZYŃCZYK

Między innymi o początkach z muzyką i kulisach powstawania teledysku do utworu “Niedorosła miłość” rozmawialiśmy z Natalią Wawrzyńczyk – finalistką krajowych preselekcji do Eurowizji Junior 2017 i niedawną uczestniczką programu The Voice Kids Poland.

– Kiedy zaczęłaś swoją przygodę z muzyką?

– Swoją przygodę z muzyką zaczęłam gdy miałam 7 lat. Do mojej szkoły przyjechała wtedy Pani Agnieszka Wiechnik ze szkoły muzycznej YAMAHA, która zrobiła mini-koncert. Bardzo mi się to spodobało i poprosiłam rodziców aby mnie zapisali do szkoły muzycznej i od tamtej pory dalej uczę się śpiewać.

– Na co dzień uczysz się nie tylko w szkole średniej – uczęszczasz także do szkoły muzycznej, a do tego realizujesz się również m.in.  sportowo. Jak udaje Ci się to wszystko połączyć?

– Wiadomo jest trochę ciężko, ale dla chcącego nic trudnego (śmiech). Uwielbiam muzykę, uwielbiam śpiewać, do tego bardzo lubię sport, dlatego nie sprawia mi to problemu.

– Mimo młodego wieku dałaś się już poznać szerszej publiczności, między innymi dzięki udziałowi w finale krajowych eliminacji do Eurowizji Junior w 2017, czy ostatnio w The Voice Kids. Byłaś także w programie Must Be The Music. Które z tych doświadczeń wspominasz najlepiej?

– Wszystkie udziały w programach są na swój sposób fajnie i miłe do wspominania. W każdym z nich nauczyłam się czegoś nowego – to fajne doświadczenie, super zabawa, a przede wszystkim nowe znajomości, które do tej pory są utrzymywane.

– Czujesz jeszcze tremę przed występem na scenie?

– Trema jest zawsze ale bardziej motywująca niż stresująca.

– 24 marca premierę miał Twój najnowszy teledysk do piosenki “Niedorosła miłość”. Jak powstał ten utwór i jak Ci się pracowało na planie?

– Słowa do piosenki ,,Niedorosła miłość” napisała Agnieszka Wiechnik – moja dawna nauczycielka śpiewu, którą bardzo cenię za to co robi. Zawsze mogę na nią liczyć, wspiera mnie w moich poczynaniach muzycznych. Za muzykę odpowiada również Agnieszka Wiechnik oraz producent muzyczny MAVOOI. Piosenka ta opowiada o pierwszym szkolnym zauroczeniu , miłosnej przyjaźni między chłopakiem i dziewczyną. Po nagraniu piosenki w studio, po jakimś czasie wspólnie z Panią Agnieszką zrodził się w głowie pomysł stworzenia teledysku do piosenki. Pani Agnieszka zajęła się scenariuszem, który powstał spontanicznie. Zdjęcia do teledysku kręcone były w plenerze w Lublinie przez Rafała Popa, miedzy innymi na Placu Litewskim czy pod Zamkiem. W teledysku wzięli udział tancerze ze Szkoły Tańca Dance Mania w Lublinie, z którymi już wcześniej miałam przyjemność pracować przy moim pierwszym teledysku do piosenki ,,Głowa pełna dźwięków”. Oprócz tancerzy w teledysku wystąpił Karol Mazurek. Sprzyjała nam pogoda – było bardzo słonecznie, ponieważ teledysk był kręcony pod koniec wakacji. Było przy tym dużo pracy, ale również dobra zabawa.

– Od niedawna działa też Twój oficjalny kanał na YouTube. Co Cię skłoniło do jego założenia?

– Chciałam się podzielić swoimi dokonaniami muzycznymi ze swoimi przyjaciółmi i generalnie z ludźmi, a w taki sposób jest najłatwiej. 

– Jakie jest Twoje największe muzyczne marzenie?

– Moim największym marzeniem muzycznym jest oczywiście wydanie płyty. To chyba marzenie każdej wokalistki i wokalisty. Oprócz tego chciałabym występować na największych scenach muzycznych w Polsce, później może i w Europie, a nawet na świecie? Kto wie.

Scroll to top