Q wystąpił na OFF-Festival 2022

Jak mogłoby się od razu wydawać, „Q” to nie jest żaden pseudonim artystyczny. Takie imię nosi amerykański wykonawca pochodzący z Południowej Florydy Q Steven Marsden. Jego ojciec Steven „Lenky” Marsden, który jest znaną postacią na scenie dancehall i reggae oraz twórcą legendarnego „Diwali Riddim”, postanowił dać synowi oryginalne imię, bo przewidywał jego przyszłe sukcesy. Więc mając we krwi muzykę, Q postanowił tworzyć alternatywne R&B. Jego debiutancką płytą jest „Thoughts”, która została opublikowana w marcu 2018 roku. Najpopularniejszym utworem z tego albumu jest „Who Will?”, ale prawdziwym przebojem jest piosenka z płyty „The Shave Experiment”. „Take Me Where Your Heart Is” ma prawie 60 mln. odtworzeń na Spotify, a teledysk do tego utworu ma ponad 2 mln. wyświetleń na platformie YouTube. Również kawałek tej piosenki został wykorzystany w jednym z odcinków ostatniego sezonu serialu dla nastolatków „On My Block”.

Najnowsza płyta „The Shave Experiment” na OFF Festival 2022

Q zaśpiewał pierwszego dnia OFF-Festivalu 2022 z T Tentu. Swoim występem Q promował swoją najnowszą płytę „The Shave Experiment”. W niej artysta w sposób oryginalny i innowacyjny połączył razem pop, funk i R&B. Podczas koncertu artysta zagrał takie piosenki, jak „“Alone”, “Garage Rooftop”, „Take Me Where Your Heart Is” i “It won’t get Ya”. Ten koncert od początku do końca był napełniony niesamowitą energią, którą łatwo było wyczuć w powietrzu. Osoby, które przez przypadek trafiły do T Tentu i totalnie nie kojarzyły tego artysty, dzięki tej atmosferze i chwytliwym tekstom piosenek momentalnie się zakochały w jego twórczości. To nie było wystąpienie dla miłośników sztywnego i biernego słuchania muzyki. Q cały czas wchodził w interakcję ze swoją publicznością i robił to w bardzo naturalny i nie wymuszony sposób. Niektórzy pod wpływem tej fali vibe’u nawet nie zauważyli, jak nauczyli się nowych angielskich słówek i odwzajemniali serduszka wykonawcy.

Jak finał  komedii romantycznej

Momentem kulminacyjnym tego koncertu było, kiedy Q, wykonując bardzo uczuciową piosenkę „Garage Rooftop” zszedł ze sceny, żeby być bliżej publiczności. Artysta znalazł wśród największych jego fanów czyjeś oczy i przez cały refren utrzymywał ten kontakt wzrokowy. To wszystko wyglądało jak finał romantycznej komedii. Ale później Q zaczął przechodzić dalej, mijając na swojej drodze jeszcze nie jedne takie oczy. Wokalista wskoczył z powrotem na scenę, żeby zagrać swój najpopularniejszy kawałek miłosny „Take Me Where Your Heart Is”.

Przed wykonaniem kolejnej piosenki Q poprosił podnieś ręce osoby, które mówią po angielsku. Cały namiot był wypełniony rękami, po czym piosenkarz postanowił działać. Więc publiczność miała śpiewać wers „It won’t get ya” z piosenki o takiej samej nazwie. Odbyła się pierwsza „próba dźwięku”. Nagle ktoś krzyknął „Can we do it again?”,a Q się zapytał kto to był i zażartował „I got you”. Alle piosenkarz też powiedział, że każda osoba ma znaczenie i próba się powtórzyła. Więc trochę podsumowując to był występ pełen niesamowitej energii relacji międzyludzkich. Uczuciowe piosenki w połączeniu z dobrym poczuciem humoru – to jest cały Q.

Kateryna Shmorgun

Propozycje na lato

Nie tylko muzyczne propozycje na lato. Festiwale, koncerty, imprezy plenerowe.

Ostatnie relacje