Jazz nad Odrą

Jazz nad Odrą

Hala Stulecia, Wrocław Dolnośląskie
Дата/Час
Date(s) - 26/04/2023 - 30/04/2023
Весь день

Hala Stulecia


59 edycja festiwalu – Jazz nad Odrą

Festiwal, który odbywa się nieprzerwanie od 1964 roku stała się jednym z najważniejszych wydarzeń muzyki jazzowej w naszym kraju.

W kwietniu 2023 roku odbędzie się 59 edycja jednego z najstarszych festiwali jazzowych w Polsce – Jazz nad Odrą. Nadchodząca edycja jest już drugą odsłoną wydarzenia po objęciu funkcji dyrektora artystycznego przez Piotra Wojtasika. Większość line-upu stanowią polscy wykonawcy, ale też sporo jest gości z zagranicy. Podczas poprzedniej edycji (2022) festiwalu wystąpiły takie znane nazwiska w przestrzeni jazzowej jak, m.in. Jeremy Pelt, Immanuel Wilkins i Chief Xian aTunde Adjuah (Christian Scott).

Jak i w poprzednich edycjach tak i w zeszłym roku Jazz nad Odrą, młodzi muzycy ponownie walczyli w konkursie na Indywidualność Jazzową. Szczęśliwą ósemkę finalistów tworzyli: Boogie Skiedrzyński, Brzeziński Quartet, Horntet, Katarzyna Osterczy, Krzysztof Baranowski Trio, Michał Ciesielski, Ola Przewoźniak Quintet oraz Superminimalism. Młodych muzyków oceniało jury w składzie: Darek Oleszkiewicz, Jeremy Pelt oraz Viktor Tóth.

Kwiecień już przez wiele lat jest kojarzony ze świętem jazzu we Wrocławiu, dzięki Jazz nad Odrą. Serdecznie zapraszamy na pięciodniowe święto muzyki w dniach 26-30.04.2023!

Więcej szczegółów wkrótce!

Oficjalna strona festiwalu.

jazz, muzyka jazzowa, Вроцлав, Фестиваль

Нові репортажі

Polecane Wydarzenia
Scroll to top