Jazz nad Odrą

23 kwiecień 2024
Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
Wrocław, Dolnośląskie Poland

60 edycja festiwalu – Jazz nad Odrą

Festiwal, który odbywa się nieprzerwanie od 1964 roku stała się jednym z najważniejszych wydarzeń muzyki jazzowej w naszym kraju.

W kwietniu 2024 roku odbędzie się 60 edycja jednego z najstarszych festiwali jazzowych w Polsce – Jazz nad Odrą.  Większość line-upu stanowią polscy wykonawcy, ale też sporo jest gości z zagranicy. Podczas 58 edycji  festiwalu (2022 r.) wystąpiły takie znane nazwiska w przestrzeni jazzowej jak, m.in. Jeremy Pelt, Immanuel Wilkins i Chief Xian aTunde Adjuah (Christian Scott).

Jak i w poprzednich edycjach, w 2023r. młodzi muzycy ponownie walczyli w konkursie na Indywidualność Jazzową. Szczęśliwą ósemkę finalistów tworzyli: Boogie Skiedrzyński, Brzeziński Quartet, Horntet, Katarzyna Osterczy, Krzysztof Baranowski Trio, Michał Ciesielski, Ola Przewoźniak Quintet oraz Superminimalism. Młodych muzyków oceniało jury w składzie: Darek Oleszkiewicz, Jeremy Pelt oraz Viktor Tóth.

Kwiecień już przez wiele lat jest kojarzony ze świętem jazzu we Wrocławiu, dzięki Jazz nad Odrą. Serdecznie zapraszamy na pięciodniowe święto muzyki w dniach 23-28.04.2024!

Więcej szczegółów wkrótce!

Oficjalna strona festiwalu.

Może Cię również zainteresować

Ostatnie relacje

Poznańskie Targi Piwne 2023

Miasto piwnych doznań

X Poznańskie Targi Piwne W weekend 24-25 listopada 2023 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dziesiątej edycji Poznańskich Targów Piwnych. Imprezy zrzeszającej miłośników piwa, wyśmienitego jedzenia i niesamowitej atmosfery.Wydarzenie jest idealnym

Akademicki Browar

Akademicki Browar Z Mateuszem Wójtowem, który reprezentował Browar Górniczo-Hutniczy na 16 Warszawskim Festiwalu Piwa FuninPoland przeprowadził krótką rozmowę.  Mateusz, jesteście chyba jedynym takim browarem w Polsce. Jak się to zaczęło? 

Starfest - 2023

Fantastyczny Festiwal Wyobraźni Starfest 2023

Starfest 2023 20-22 października uczestnicy StarFest opanowali budynki Targów Lublin. Najbardziej oczekiwanym obowiązkowym elementem Fantastycznego Festiwalu Wyobraźni był konkurs cosplay, ale także liczne występy magików, zespołów muzycznych, tancerskich, szermierskich i

Rzemiosło górą!

Nie tylko piwo…. 16 Warszawski Festiwal Piwa przesunął wyraźnie akcenty. Nie była to pierwsza edycja, w której piwo przestało być głównym bohaterem, a stało jednym z elementów pochwały rzemiosła, dobrej