Chmielaki Krasnostawskie

Chmielaki Krasnostawskie

Krasnystaw, Krasnystaw Lubelskie
Data/Czas
Date(s) - 21/09/2023 - 23/09/2023
Całodniowe

Krasnystaw


Chmielaki Krasnostawskie 2023

Święto Chmielarzy i Piwowarów

Chmielaki Krasnostawskie, czyli Święto Chmielarzy i Piwowarów, to najstarszy festiwal piwny w Polsce. Jest to również jedna z największych imprez plenerowych w naszym kraju, którą co roku odwiedza blisko 100 tysięcy turystów, i to nie tylko z województwa lubelskiego. Jej pierwsza edycja odbyła się w 1971 roku.

Sprawdź jak było w 2018 oraz podczas jubileuszowej edycji w 2021!

W każdy trzeci weekend sierpnia Chmielaki gromadzą setki wystawców i producentów piw rzemieślniczych.

Przez wiele lat, kiedy w Polsce dopiero co zaczynał się boom na rzemieślnicze browarnictwo, to właśnie ten festiwal był jedynym wydarzeniem, na którym mogli się zaprezentować adepci sztuki piwowarskiej.
Stałym punktem w programie wydarzenia jest konkurs piwny, w którym producenci piw co roku mogą rywalizować w kilku kategoriach.

« z 2 »

Ponadto, od kilkunastu lat impreza ta wzbogacana jest o koncerty czołowych polskich solistów i grup muzycznych. Przez ostatnie lata na krasnostawskim rynku występowali m.in. tacy artyści jak: Łąki Łan, Margaret, Ewelina Lisowska, Kaliber 44 i wiele, wiele innych.

« z 5 »

Od 1991 roku nieodłączną częścią festiwalu stały się także wybory “Miss Chmielaków”. W konkursie tym mogą się zaprezentować najpiękniejsze mieszkanki województwa lubelskiego.

« z 3 »

W programie największego w Polsce Święta Chmielarzy i Piwowarów znajduje się także wiele imprez towarzyszących, w tym m.in.: Półmaraton Chmielakowy, występy zespołów ludowych oraz jeden z największych w regionie jarmarków rękodzieła.

Podana data w tym momencie nosi charakter jedynie orientacyjny. Więcej szczegółów wkrótce.

Lubelskie
Scroll to top