Noc Muzeów na Zamku w Dębnie

Odbywające się w Polsce od 2003 roku Noce Muzeów, cieszą się wielkim zainteresowaniem gdyż na ten jeden wieczór muzea w całym kraju otwierają swoje podwoje bez opłat za wstęp. To nie tylko okazja do darmowego zwiedzania, ale też możliwość świetnej zabawy połączonej z lekcją historii i sztuki.

Tym roku na Zamku w Dębnie organizatorzy przygotowali bardzo ciekawą propozycję.

« z 2 »

W muzealnych salach i piwnicach odbywały się inscenizacje historyczne pokazujące jak spędzali wolny czas nasi przodkowie. Można było pośmiać się podczas krótkiego przedstawiania teatralnego o rozpustnym Hrabim i jego zazdrosnej żonie, a w kolejnej sali zobaczyć wnętrze karczmy z XIX wieku i poznać zabawne anegdoty na temat dawnych jej bywalców.

W piwnicach zamku dziecięcy zespół zaprezentował życie polskiej wsi wśród zmieniających się pór roku, a w sali reprezentacyjnej zamku dowiedzieliśmy się jak bawił się dwór i mieszczaństwo w dawnej Polsce. Poznaliśmy zabawy naszych przodków którzy uwielbiali spędzać czas na balach, a także ich popularne gry jak np. młynek, warcaby, szachy i oczywiście karty. Przy tym nie brakło kolejnych zabawnych opowieści o karnawałowych szaleństwach balowych i spotkaniach towarzyskich.

Wędrówkę po salach zamkowych i ciekawostkach historycznych zakończył występ zespołu tanecznego w strojach regionalnych. Program nocy muzeów w Dębnie dał uczestnikom sporą porcję wiedzy o dawnych czasach w atrakcyjnej i przyjemnej formie, rekompensując czekanie w długiej kolejce na wejście do zamku.

Propozycje na lato

Nie tylko muzyczne propozycje na lato. Festiwale, koncerty, imprezy plenerowe.

Ostatnie relacje