Ladies’ Jazz Festival

Ladies’ Jazz Festival

Teatr Muzyczny w Gdyni, Gdynia Pomorskie
Data/Czas
Date(s) - 31/07/2022
Całodniowe

Teatr Muzyczny w Gdyni


Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2022

Gdynia nie oddaje miana stolicy kobiecego jazzu.

Jak zwykle w lipcu zapraszamy do Gdyni. Obywająca się od 2005 roku festiwal gromadzi na scenie najlepsze damy kobiecego jazzu.

« z 2 »

25 lipca w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie festiwal rozpocznie przemiłą, urocza, niezwykle utalentowana artystka z Barcelony, Andrea Motis. Będzie to zupełnie inny materiał niż ten zaprezentowany tuż po Siesta Festival w zeszłym roku. To nowe utwory, nowy zespół, najnowsza, nieznana jeszcze nie tylko w Polsce płyta Artystki.

W dniach 27-28 w Konsulacie Kultury w Gdyni kolejne zmagania o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival. Każdego dnia wystąpią dwie finalistki walczące o laur festiwalowy. Nazwiska finalistek zostaną podane do publicznej wiadomości zaraz po ich wyborze przez jury konkursu.

29 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni o 17:00 Aga Zaryan po 14 latach ponownie odwiedzi Ladies’ Jazz Festival. W tym czasie przecież wszystko wokół nas się zmieniło. Pierwsza/pierwszy w historii Polski Artystka/Artysta nagrywająca dla Blue Note znowu w stolicy dam jazzu – frajda i ogromna ciekawość.

29 lipca również w Teatrze Muzycznym, o 20:00 Grażyna Łobaszewska urodzinowo! Utwory wielkie, wspaniałe i jeszcze większe, te młodzieńcze, starsze i najnowsze. Benefis Artystki z udziałem Katarzyny Nosowskiej, Jorgosa Skoliasa i Staszka Soyki.

30 lipca ponownie dwa koncerty w Teatrze Muzycznym w Gdyni. O 17:00 Dorota Miśkiewicz z tatą, Henrykiem Miśkiewiczem – tak, występowali razem wielokrotnie, ale dopiero teraz nagrali własny, wspólny materiał, dojrzeli do tego, przemyśleli i mamy „Naszą miłość” i będziemy nią zarażać wszystkich, którzy odwiedzą wtedy sale koncertowe Teatru Muzycznego.

O 20:00 zaś jedna z największych gwiazd sceny norweskiej i bywalczyni sal koncertowych na całym świecie, Rebekka Bakken – nareszcie na Ladies’ Jazz Festival.

A 31szego , na zakończenie XVIII Ladies’ Jazz Festival w Gdyni długo oczekiwana Tanita Tikaram ze swymi największymi przebojami.

Gdańsk, Trójmiasto
Scroll to top