Ladies’ Jazz Festival

16 lipiec 2023
Teatr Muzyczny w Gdyni, Plac Grunwaldzki 1
Gdynia, Poland

Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2023

Jak zwykle w lipcu zapraszamy do Gdyni. Obywająca się od 2005 roku festiwal gromadzi na scenie najlepsze damy kobiecego jazzu.

The Manhattan Transfer wystąpią na jedynym w Polsce koncercie odbywającym się w ramach ich pożegnalnej światowej trasy podsumowującej 50 lat działalności artystycznej. Będzie to zatem ostatnia możliwość doświadczenia talentu tego wielkiego zespołu na żywo w naszym kraju.

Ewa Bem przedstawi premierowy program Ewa Bem „Loves The Beatles”, a nowych aranżacji nieprzemijających przebojów Wielkiej Czwórki z Liverpoolu podjął się założyciel m.in. World Orchestra, Grzech Piotrowski i on wraz ze swoim bandem wspomoże artystkę na koncercie w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Posiadaczka jednego z najpiękniejszych głosów świata Lizz Wright po 15 latach od swego polskiego debiutu, który miał miejsce na Ladies’ Jazz Festival 2008 ponownie wystąpi przed festiwalową publicznością dzieląc się przebojami z całej swej dotychczasowej kariery.

Krystyna Prońko, piosenkarka, kompozytorka, wykładowczyni, będzie świętować 55 lecie swojej działalności artystycznej właśnie na jedynym takim festiwalu Dam Jazzu. Tym samym możemy być więcej niż pewni, że na recital złożą się wielkie pieśni tej wspaniałej artystki znane już niejednemu pokoleniu rozmuzykowanych Polaków.

Anna Maria Jopek po raz pierwszy wystąpi przed naszą festiwalową publiczności
i od razu w specjalnym programie, i od razu trzykrotnie – na trzech, dzień po dniu, kameralnych koncertach w Konsulacie Kultury.

Wakacyjny festiwal pięknych pieśni po raz pierwszy gościć będzie muzę i jedną
z największych artystek Wysp Zielonego Przylądka, morny i koladejry, Nancy Vieirę. Te wyspiarskie tańce i pieśni, naznaczone duchem Cesarii Evora zapewne znajdą
w skąpanej lipcowym słońcem Gdyni najlepsze z możliwych miejsc do prezentacji.

Również po raz pierwszy na Ladies’ Jazz Festival wystąpi jedna z największych artystek jazzowych Norwegii, Silje Nergaard. Jej koncert będzie miał miejsce
w urokliwej Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Nie zabraknie także konkursu o Grand Prix Ladies Jazz Festival dla młodych adeptek sztuki jazzowej. Podobnie do lat poprzednich organizatorzy przewidzieli dwa dni koncertów konkursowych, które będą miały miejsce w gdyńskim Konsulacie Kultury.

Program XIX Ladies’ Jazz Festival przedstawia się następująco:

16 lipca niedziela g. 20:00 Teatr Muzyczny koncert Lizz Wright

17 lipca poniedziałek g.19:00 Konsulat Kultury koncert Anna Maria Jopek kameralnie

18 lipca wtorek g. 19:00 Konsulat Kultury koncert Anna Maria Jopek kameralnie

19 lipca środa g. 19:00  Konsulat Kultury koncert Anna Maria Jopek kameralnie

20 lipca czwartek g. 17:00 Konsulat Kultury w Gdyni – dwa Koncerty Finalistek  konkursu  Grand Prix

21 lipca piątek g. 17:00 Konsulat Kultury w Gdyni – dwa Koncerty Finalistek  konkursu Grand Prix

22 lipca Teatr Muzyczny g. 17:00 koncert Nancy Vieira po raz pierwszy na Festiwalu

22 lipca Teatr Muzyczny g. 20:00 koncert Ewa Bem „Loves the Beatles” z towarzyszeniem Grzech Piotrowski Trio

23 lipca Teatr Muzyczny g. 17:00 koncert Krystyna Prońko „Lubię -Specjalne Okazje” – 55 lat na scenie

23 lipca Teatr Muzyczny g. 20:00 koncert The Manhattan Transfer 50th Anniversary & Final World Tour

24 lipca Filharmonia Kaszubska w Wejherowie g. 20:00 Silje Nergaard po raz pierwszy na Festiwalu.

Tegorocznym sponsorem Ladies’ Jazz Festival jest Energa SA z Grupy Orlen.

Więcej szczegółów wkrótce.

 

Może Cię również zainteresować

Ostatnie relacje

Poznańskie Targi Piwne 2023

Miasto piwnych doznań

X Poznańskie Targi Piwne W weekend 24-25 listopada 2023 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dziesiątej edycji Poznańskich Targów Piwnych. Imprezy zrzeszającej miłośników piwa, wyśmienitego jedzenia i niesamowitej atmosfery.Wydarzenie jest idealnym

Akademicki Browar

Akademicki Browar Z Mateuszem Wójtowem, który reprezentował Browar Górniczo-Hutniczy na 16 Warszawskim Festiwalu Piwa FuninPoland przeprowadził krótką rozmowę.  Mateusz, jesteście chyba jedynym takim browarem w Polsce. Jak się to zaczęło? 

Starfest - 2023

Fantastyczny Festiwal Wyobraźni Starfest 2023

Starfest 2023 20-22 października uczestnicy StarFest opanowały budynki Targów Lublin. Najbardziej oczekiwanym obowiązkowym elementem Fantastycznego Festiwalu Wyobraźni był konkurs cosplay, ale także liczne występy magików, zespołów muzycznych, tancerskich, szermierskich i

Rzemiosło górą!

Nie tylko piwo…. 16 Warszawski Festiwal Piwa przesunął wyraźnie akcenty. Nie była to pierwsza edycja, w której piwo przestało być głównym bohaterem, a stało jednym z elementów pochwały rzemiosła, dobrej