Noc Muzeów w Krakowie

Noc Muzeów w Krakowie

Rynek Główny, Kraków Małopolskie
Data/Czas
Date(s) - 12/05/2023 - 13/05/2023
Całodniowe

Rynek Główny


Noc Muzeów powraca do Krakowa!

Noc Muzeów to wydarzenie, które zgromadza wiele placówek muzealnych, których ekspozycje stałe i czasowe zostają udostępnione dla zwiedzających. Bez wątpienia warto skorzystać z tego wydarzenia, ponieważ muzea będą oprowadzać także po miejscach niedostępnych na co dzień dla zwiedzających. Nocy Muzeów jak co roku towarzyszą specjalne atrakcje, takie jak warsztaty, pokazy i prezentacje, oraz oczywiście oprowadzania z przewodnikami.

Wstęp do muzeów z reguły jest darmowy lub częściowo odpłatny, jednak ceny biletów są dużo niższe niż na co dzień. Do niektórych galerii powinniśmy zapisać się i zarezerwować miejsce wcześniej. To samo dotyczy wydarzeń towarzyszących Nocy Muzeów.

Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu Krakowskich Nocy. Jako kolejne czekają nas Noc Tańca, Noc Teatrów, Noc Jazzu oraz Poezji. Krakowianie przez całe wakacje będą mogli cieszyć się tymi eventami.

W 2023 roku planuje się organizację Nocy Muzeów 12 maja.

Muzea, które można było odwiedzić w zeszłym roku:

Galeria Bunkier Sztuki ▪ MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie / Museum of Contemporary Art ▪ Muzeum Archeologiczne w Krakowie ▪ Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa “Nila” w Krakowie▪ Nowohuckie Centrum Kultury ▪ Muzeum Inżynierii Miejskiej ▪ Muzeum Fotografii w Krakowie ▪ Muzeum Krakowa ▪ Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie ▪ Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha ▪ MEK Muzeum Etnograficzne w Krakowie ▪ Ogród Doświadczeń im. St. Lema Muzeum Narodowe w Krakowie ▪ Przeszłość Przyszłości. Muzeum Książąt Czartoryskich ▪ Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie ▪ MICET Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej ▪ Zamek Królewski na Wawelu ▪ Cricoteka ▪ Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych Polska Akademia Nauk w Krakowie ▪ Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius ▪ Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie ▪ Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego ▪ Muzeum Geologiczne Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH ▪ Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie

Szczegóły wydarzenia znajdziecie na:

https://krakowskienoce.pl/

 

event, galeria, Kraków, Krakowskie Noce, kultura, muzea, noc, Noc Muzeów, sztuka, wydarzenie, wystawa, zwiedzanie
Scroll to top