Hills Festival

11 sierpień 2023
Chełmno, Rynek 28
Chełmno, Poland

Perspektywy – 9 Hills Festival

Średniowieczne mury Chełmna na trzy dni staną się siedzibą sztuki. Miasto gości Hills Festival, który łączy w sobie muzykę, sztuki performatywne, teatr, i nawet streetart! Na festiwalu te i inne dziedziny sztuki odnajdziecie pod nazwami: Sztuka Przeszłości, Sztuka Miłości, Sztuka Przestrzeni, Sztuka Ruchu, Sztuka Życia, Sztuka Widzenia, Sztuka Radości, Sztuka Słyszenia i Sztuka Fantazji.

« of 2 »

Dlaczego Hills Festival jest tak bezsprzecznie wyjątkowy na tle innych polskich festiwali? Ponieważ rzeczywiście zamienia całe Chełmno w MIASTO SZTUKI. Wydarzenia rozgrywające się podczas festiwalu wpisane są w przestrzeń i architekturę miasta. W rezultacie dla mieszkańców i turystów to okazja do odkrycia miejsc na co dzień niedostępnych, a dla tych, którzy je znają, do spojrzenia na nie z nowej perspektywy.

Podczas festiwalu podwórka Starego Miasta zamieniają się w warsztaty sztuki, stają się obszarem działań społecznych i animacyjnych. W związku z tym działania artystyczne (m.in. wystawy, koncerty i spektakle) wprowadzane są do kościołów i piwnic. Część z nich rozgrywa się w plenerze. Czy to nie wyjątkowe?

Dla młodszych festiwalowiczów i festiwalowiczek przygotowane będą specjalne strefy, w których będzie można wziąć udział w warsztatach artystycznych. Znajdzie się też coś dla wielbicieli kina, czyli pokazy filmów pod chmurką.  W strefie równowagi z naturą możecie wziąć udział w lekcjach medytacji i jogi. Głodnych sztuki na pewno zadowolą liczne wystawy i instalacje artystyczne. A to jeszcze nie wszystko!

Co zadziwiające, festiwal jest całkowicie darmowy. Wydaje się więc, że nie ma lepszego miejsca na spędzenie pierwszego weekendu sierpnia niż Chełmno. Bez wątpienia nie pożałujecie swojej wizyty na Hills Festival!

Na koniec – szczegółowy program i więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej festiwalu.

Więcej szczegółów wkrótce. Podana data nosi na razie charakter orientacyjny.

Może Cię również zainteresować

Ostatnie relacje

Krushfest 2023

Krushfest 2023 Reaktywacja Po 3 letniej przerwie spowodowanej pandemią do kalendarza polskich festiwali wrócił Krushfest.  Na scenie Jasielskiego Przystanku Kwiatowa zagościli klasycznie Ci którzy zaczynają i legendy Polskiego rocka. Festiwal

Dni Fantastyki - Cosplay

Fantastyczne mrowisko we Wrocławiu

Fantastyczne mrowisko we Wrocławiu Dni Fantastyki 2023 W ostatni weekend sierpnia we Wrocławiu podczas festiwalu Dni Fantastyki terenem Zamku w Leśnicy przeszła fala niesamowitych emocji i wrażeń. Pewnie nawet sami

Pinta Party 2023

Pinta Party 2023 Browar Pinta to pierwszy rzemieślniczy browar w Polsce, uznawany za pioniera piwnej rewolucji w naszym kraju. Niezmiennie od kilku lat zaprasza na swoje podwórko pasjonatów piwnej kultury,