9 Hills Festival

09 sierpień 2024
Chełmno, Rynek 28
Chełmno, Poland

Perspektywy – 9 Hills Festival

Średniowieczne mury Chełmna na trzy dni staną się siedzibą sztuki. Miasto gości Hills Festival, który łączy w sobie muzykę, sztuki performatywne, teatr, i nawet streetart! Na festiwalu te i inne dziedziny sztuki odnajdziecie pod nazwami: Sztuka Przeszłości, Sztuka Miłości, Sztuka Przestrzeni, Sztuka Ruchu, Sztuka Życia, Sztuka Widzenia, Sztuka Radości, Sztuka Słyszenia i Sztuka Fantazji.

« z 2 »

Dlaczego Hills Festival jest tak bezsprzecznie wyjątkowy na tle innych polskich festiwali? Ponieważ rzeczywiście zamienia całe Chełmno w MIASTO SZTUKI. Wydarzenia rozgrywające się podczas festiwalu wpisane są w przestrzeń i architekturę miasta. W rezultacie dla mieszkańców i turystów to okazja do odkrycia miejsc na co dzień niedostępnych, a dla tych, którzy je znają, do spojrzenia na nie z nowej perspektywy.

Podczas festiwalu podwórka Starego Miasta zamieniają się w warsztaty sztuki, stają się obszarem działań społecznych i animacyjnych. W związku z tym działania artystyczne (m.in. wystawy, koncerty i spektakle) wprowadzane są do kościołów i piwnic. Część z nich rozgrywa się w plenerze. Czy to nie wyjątkowe?

Dla młodszych festiwalowiczów i festiwalowiczek przygotowane będą specjalne strefy, w których będzie można wziąć udział w warsztatach artystycznych. Znajdzie się też coś dla wielbicieli kina, czyli pokazy filmów pod chmurką.  W strefie równowagi z naturą możecie wziąć udział w lekcjach medytacji i jogi. Głodnych sztuki na pewno zadowolą liczne wystawy i instalacje artystyczne. A to jeszcze nie wszystko!

Co zadziwiające, festiwal jest całkowicie darmowy. Wydaje się więc, że nie ma lepszego miejsca na spędzenie pierwszego weekendu sierpnia niż Chełmno. Bez wątpienia nie pożałujecie swojej wizyty na Hills Festival!

Na koniec – szczegółowy program i więcej informacji znajdziecie już niedługo na stronie internetowej festiwalu.

Więcej szczegółów wkrótce.

Może Cię również zainteresować

Ostatnie relacje

blank

Coś więcej niż piwo

Warszawski Festiwal Piwa po raz 17. Nie tylko w muzyce gatunki się przenikają tworząc coś nowego. Współczesne festiwale też przestały być monotematyczne. Na Pol’and’Rocku mamy cosplayowe zabawy, na Wrocławskich Dniach

Poznańskie Targi Piwne 2023

Miasto piwnych doznań

X Poznańskie Targi Piwne W weekend 24-25 listopada 2023 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dziesiątej edycji Poznańskich Targów Piwnych. Imprezy zrzeszającej miłośników piwa, wyśmienitego jedzenia i niesamowitej atmosfery.Wydarzenie jest idealnym