Hills Festival

Hills Festival

Chełmno, Chełmno Kujawsko-pomorskie
Data/Czas
Date(s) - 05/08/2022 - 07/08/2022
Całodniowe

Chełmno


Perspektywy – 9 Hills Festival

Średniowieczne mury Chełmna na trzy dni staną się siedzibą sztuki. Miasto gości Hills Festival, który łączy w sobie muzykę, sztuki performatywne, teatr, i nawet streetart! Na festiwalu te i inne dziedziny sztuki odnajdziecie pod nazwami: Sztuka Przeszłości, Sztuka Miłości, Sztuka Przestrzeni, Sztuka Ruchu, Sztuka Życia, Sztuka Widzenia, Sztuka Radości, Sztuka Słyszenia i Sztuka Fantazji.

Tematem scalającym tegoroczny Hills Festival jest… „Sztuka Ruchu”! W weekend pomiędzy 6 a 8 sierpnia 2021r. możecie przekonać się, co to oznacza w praktyce.

« z 5 »

Dlaczego Hills Festival jest tak bezsprzecznie wyjątkowy na tle innych polskich festiwali? Ponieważ rzeczywiście zamienia całe Chełmno w MIASTO SZTUKI. Wydarzenia rozgrywające się podczas festiwalu wpisane są w przestrzeń i architekturę miasta. W rezultacie dla mieszkańców i turystów to okazja do odkrycia miejsc na co dzień niedostępnych, a dla tych, którzy je znają, do spojrzenia na nie z nowej perspektywy.

Podczas festiwalu podwórka Starego Miasta zamieniają się w warsztaty sztuki, stają się obszarem działań społecznych i animacyjnych. W związku z tym działania artystyczne (m.in. wystawy, koncerty i spektakle) wprowadzane są do kościołów i piwnic. Część z nich rozgrywa się w plenerze. Czy to nie wyjątkowe?

Gości Hills Festival nie zawiedzie też tegoroczny line-up. Wśród artystów zaproszonych do Chełmna znajdziemy  min. DJ-kę El’Mirkę, uznaną pianistkę Glorię Campaner, Sopocki Teatr Tańca, znanego z Mam Talent Iluzjonistę Filipa Piestrzeniewicza. Wielbicieli street artu na pewno zachwyci mural stworzony przez posiadającego już swoje dzieła w 43 krajach artystę street-artowego działającego pod pseudonimem L7Matrix.

Dla młodszych festiwalowiczów i festiwalowiczek przygotowane będą specjalne strefy, w których będzie można wziąć udział w warsztatach artystycznych. Znajdzie się też coś dla wielbicieli kina, czyli pokazy filmów pod chmurką.  W strefie równowagi z naturą możecie wziąć udział w lekcjach medytacji i jogi. Głodnych sztuki na pewno zadowolą liczne wystawy i instalacje artystyczne. A to jeszcze nie wszystko!

Co zadziwiające, festiwal jest całkowicie darmowy. Wydaje się więc, że nie ma lepszego miejsca na spędzenie pierwszego weekendu sierpnia niż Chełmno. Bez wątpienia nie pożałujecie swojej wizyty na Hills Festival!

Na koniec – szczegółowy program i więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej festiwalu.

Więcej szczegółów wkrótce. Podana data nosi na razie charakter orientacyjny.

Chełmno, event, Festival, festiwal, miasto, miasto sztuki, Poland, Polska, sztuka, teatr, wydarzenie, wystawa
Scroll to top