StarFest

StarFest

Targi Lublin, Lublin Lubelskie
Data/Czas
Date(s) - 04/11/2022 - 06/11/2022
Całodniowe

Targi Lublin


StarFest 2022

Fantastyczny Festiwal Wyobraźni StarFest jest interdyscyplinarnym festiwalem poświęconym kulturze, inspirowanej szeroko rozumianą fantastyką. Jedną z największych imprez tematycznych w kraju, inspirowaną Festiwalem Fantastyki Falkon, którego jest w pewnym sensie spadkobiercą.

W ostatnich latach fantastyka stała się jednym z najważniejszych części kultury, oferując dzieła skierowane zarówno do szerokiej publiczności, jak i do pasjonatów czy najbardziej wymagających odbiorców. Popkultura, przejawiająca się w książkach zaglądających do nowoczesnych mieszkań i domów, w długo wypatrywanych premierach filmów czy komiksów, w pasjonujących grach i serialach namiętnie oglądanych na platformach streamingowych, stała się ważną częścią życia kolejnych pokoleń. Fantastyczna kultura napędza wyobraźnię i stanowi platformę międzypokoleniową, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

« z 5 »

« z 7 »

StarFest to trzydniowa impreza, w trakcie której odbędzie się około 400 wydarzeń związanych z szeroko pojętą fantastyką i popkulturą, a wśród nich:

– spotkania z fantastycznymi gwiazdami popkultury: pisarzami, aktorami, twórcami gier, publicystami, youtuberami;

– prelekcje, wykłady i panele dyskusyjne podzielone na bloki tematyczne: literacki, popularnonaukowy, popkulturowy, sci-fi, gry fabularne i varia;

– konkursy, turnieje, warsztaty, pokazy, koncerty, projekcje filmów i seriali;

– wszelkiego rodzaju gry bez prądu i gry wideo: komputerowe, konsolowe, planszowe, karciane, bitewne i fabularne;

– stoiska handlowe i tematyczne;

– przedstawienia, prezentacje, pokazy tańca, walki na białą broń, fire show, koncerty
i wiele innych.

Sprawdź szczegółowy program festiwalu StarFest! 

 

Scroll to top