Święto Ceramiki

Święto Ceramiki

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Bolesławiec Dolnośląskie
Data/Czas
Date(s) - 16/08/2023 - 20/08/2023
Całodniowe

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu


Bolesławieckie Święto Ceramiki

Święto Ceramiki, działające w przedostatni weekend sierpnia, to czas corocznego, wielkiego festiwalu w Bolesławcu. Właściwie zaczyna się on w środę i trwa do późnego wieczora w niedzielę.

To chyba jedyna tego typu impreza w Polsce. Na uczestników czekać będzie ponad 100 wystawców. Każdy z uczestników będzie mógł uczestniczyć w tworzeniu wyrobów ceramicznych: tocząc na kole garncarskim, lepiąc w glinie, malując ceramikę pod okiem mistrzów garncarstwa oraz obejrzeć prace artystów plastyków z całego świata, uczestników Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego. Lokalne zakłady otwarte są dla publiczności, która ma możliwość obserwowania całego procesu produkcji ceramiki.

« z 9 »

Biorą w nim udział lokalni ceramicy i handlarze z całej Europy, znajdziesz tam także antyki, rzemiosło, warsztaty rzeźbienia i malowania ceramiki, występy i koncerty, parady, tony pysznego jedzenia, przekąsek, słodyczy i napoi (wliczając oczywiście znakomite, Polskie piwo). Wszystko to w przyjaznej i ruchliwej atmosferze. Święto ceramiki i jego “zaliczenie” to obowiązek każdego wielbiciela kamionki. Tak, więc do zobaczenia na BŚC!

Jeśli potrzebujecie więcej informacji o Bolesławieckiej Ceramice i tej imprezie – skontaktujcie się z Jarkiem (More4U). Polecamy go jako lokalnego przewodnika z Bolesławca, który wie wszystko o BŚC i także robi wycieczki. Więcej informacji na stronie: https://more4utours.com.pl/

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zeszłorocznego Święta Ceramiki.

Bolesławiec, ceramika, Święto Ceramiki
Scroll to top