Siesta Festival

Siesta Festival 2024

Siesta Festival to jeden z niewielu festiwali w Polsce, który propaguje nurt „muzyki świata”. Nieprzypadkowo jest też związany z audycją o tej samej nazwie, prowadzonej przez Marcina Kydryńskiego.
Pierwsza edycja imprezy odbyła się w celu uczczenia 10-lecia tego właśnie programu i miała być jednorazowym wydarzeniem. Zyskała jednak na tyle uznania wśród publiczności, że trwa nieprzerwanie od 2011 r.
W tym czasie Filharmonia Bałtycka zamienia się w magiczne miejsce. Miejsce w którym każdy czuje się jak w domu. Miejsce, z którego nie chce się wychodzić jeszcze długo po koncercie, a muzyka ciągle krąży w żyłach. Miejsce, które wypełnione jest atmosferą wspólnoty i radości, z jaką artyści dzielą się swoją muzyką.
Ten festiwal łączy jazz, fado, afrykański folk i wiele innych gatunków.

« z 2 »

W tym roku w Gdańsku wystąpią:

Filharmonia Bałtycka:

21 września – Lura.
Lura to kwintesencja muzyki Luzofonii, połączenie Portugalii z Wyspami Zielonego Przylądka, wpływami Afryki. Czułość, sentyment, wdzięk, apetyt na życie szczęśliwe.

22 września – Alfredo Rodriguez.
Ten pochodzący z Kuby to jeden z najwybitniejszych improwizujących pianistów naszych czasów. Obecnie  mieszka w Miami. I tam, ze swej ulicy Coral Way przysłuchuje się muzyce regionu. Jest właściwie obywatelem świata, gdyż wielokrotnie był nagradzany za swą muzykę na całym świecie i jak sam opowiada w wywiadach z całego świata czerpie inspiracje. Nie tylko zatem kubański son i bolero, ale także bachata z Dominikany, salsa z Puerto Rico, timba, tango, a nawet reggaeton zainspirowały nowe kompozycje Alfredo. Album Coral Way to nowy etap w muzyce mistrza i opowieść o jego nowym życiu, w nowym mieście, w roli ojca.

Bohaterką Nocy Fado, które odbędą się w sali kameralnej Filharmonii Bałtyckiej będzie w tym roku Maria EMÍLIA.

Klub Parlament – Niedziela 22 września.
Klasycznie Siestę kończymy zabawą w klubie Parlament. Etienne Mbappe to, obok Richarda Bony, najsłynniejszy śpiewający basista Afryki. Co ciekawe, także z Kamerunu. Zanim usłyszeliśmy jego autorskie projekty, latami wędrował po świecie u boku geniuszy jak Ray Charles, największych artystów okołojazzowej sceny – jak Steps Ahead, John McLaughlin czy Joe Zawinul i wreszcie ze znakomitościami „Muzyki Świata”, jak Salif Keita, Manu Dibango i droga siestowym sercom Mayra Andrade.

Może Cię również zainteresować

Ostatnie relacje

blank

Coś więcej niż piwo

Warszawski Festiwal Piwa po raz 17. Nie tylko w muzyce gatunki się przenikają tworząc coś nowego. Współczesne festiwale też przestały być monotematyczne. Na Pol’and’Rocku mamy cosplayowe zabawy, na Wrocławskich Dniach

Poznańskie Targi Piwne 2023

Miasto piwnych doznań

X Poznańskie Targi Piwne W weekend 24-25 listopada 2023 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dziesiątej edycji Poznańskich Targów Piwnych. Imprezy zrzeszającej miłośników piwa, wyśmienitego jedzenia i niesamowitej atmosfery.Wydarzenie jest idealnym

blank

Akademicki Browar

Akademicki Browar Z Mateuszem Wójtowem, który reprezentował Browar Górniczo-Hutniczy na 16 Warszawskim Festiwalu Piwa FuninPoland przeprowadził krótką rozmowę.  Mateusz, jesteście chyba jedynym takim browarem w Polsce. Jak się to zaczęło?