XIII Spotkania Teatralne w Nowicy

Edycja 2020 dedykowana była wybitnej polskiej rzeźbiarce Magdzie Abakanowicz i jej miękkim formom rzeźbiarskim – abakanom (Teatr Ewolucja Cienia „Rozpoznani nierozpoznani”).

« z 2 »

Jak co roku organizatorom Innowicy udało się stworzyć w leżącej w Beskidzie Niskim Nowicy niezwykłą przestrzeń działań artystycznych.
Program Spotkań Teatralnych podzielony był pomiędzy trzy lokalizacje: należącą do bractwa młodzieży greckokatolickiej „Sareptę”(gdzie odbywały się przedstawienia),  świetlicę – dawny budynek szkoły (wystawy) oraz  drewnianą, niezwykle malowniczą chatę o adresie Nowica  9  (koncerty, ognisko, wystawy, pole campingowe).

Jak każdy festiwal, Innowica miała swój rytm. Rano królowały warsztaty (lalkarskie, malowania na szkle), po południu przedstawienia, a wieczorami koncerty z muzyką najróżniejszą – od folku (Zamieszańcy), poprzez rocka (Nowica 9) aż po punk rocka, psychodeli i grunge’u (Syrbski Jeb).  Nie da się wymienić wszystkich artystów, teatrów, ani zespołów, ale o staranności ich doboru niech świadczy sobotni występ Marcina Świetlickiego z Antonim „Ziut” Gralakiem

« z 2 »

Co wyróżnia Innowicę? Ludzie. Często są to cenieni artyści z dorobkiem w Polsce i za granicą lub /oraz osoby, które po prostu kochają to miejsce. Nowica przyjmie każdego i pozwoli mu przez kilka dni Spotkań Teatralnych piękniej żyć, chłonąć sztukę na każdym kroku, ale też by być sobą i być z innymi.  Ważne: Innowica to festiwal niekomercyjny, nastawiony na sztukę i ludzi, z bardzo skromną częścią handlową (typu: gastronomia, pamiątki). Organizatorem XIII Spotkań teatralnych Innowica jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowicy

Propozycje na lato

Nie tylko muzyczne propozycje na lato. Festiwale, koncerty, imprezy plenerowe.

Ostatnie relacje