Alfredo Rodriguez na Summer Jazz Festival Kraków

Koncert Alfredo Rodrigueza w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha mógłby być śmiało przyjęty jako wizytówka muzyczna portalu FunInPoland.

Trio Alfredo Rodrigueza zagrało utwory z czwartej, studyjnej płyty „The Little Dream”, klasyczne piosenki jak Besame Mucho, a także kilka jazzowych aranżacji wykorzystując takie motywy jak np. Thriller Michaela Jacksona. Już ten przykład daje nam przedsmak tego co się działo na koncercie..

Muzycy grali z uczuciem i nawet jeśli było wyreżyserowane, odbieraliśmy ich autentyczne radosne zaangażowanie, entuzjazm i ogień, oni żyją tą muzyką. Alfredo grał całym sobą, on, fortepian, mikrofon i muzyka to jedność. Było to tak porywające i wolne że mogliśmy się otworzyć na muzykę zapominając o rzeczywistości. Nastrojowe utwory grane były z ładunkiem emocji który wywoływał wzruszenie.

« of 2 »

Muzycy potrafili bardzo spontanicznie tworzyć niesamowite show na scenie i zarażać swoją radością z grania w tak łatwy sposób, że chciało się uczestniczyć w tworzeniu z nimi widowiska.

Zabawne wariacje na tematy muzyczne, Guantanamera we wschodnich klimatach, szalona solówka na bębnach z udziałem publiczności klaszczącej rytm, to przykłady jak zespół potrafił się bawić muzyką, żartować z niej i zapraszać innych do wspólnego przeżywania.

Kubańskie klimaty pojawiające się często podczas koncertu napędzały go pozytywną energią, a doskonały warsztat muzyczny i wielka kreatywność były fundamentem na którym zespół potrafił zbudować wyjątkowe i niezapomniane wydarzenie.

Propozycje na lato

Nie tylko muzyczne propozycje na lato. Festiwale, koncerty, imprezy plenerowe.

Ostatnie relacje