Elida Almeida - 600 Lat Łodzi

Elida znów dała po uszach. Tej dziewczyny nie sposób zaszufladkować w jakiś konkretny gatunek muzyczny, czy powiedzieć co ona dziś zagra, bo zawsze gra trochę, a czasami BARDZO inaczej. Z naciskiem na BARDZO było właśnie 29 lipca 2023 w Łodzi.

Koncert Elidy na Łódzkiej Scenie Monopolis, od pierwszej nuty zwiastował, że to będzie kolejna rewolucja w tym co robi. Ona zawsze gdy wychodzi na scenę ma się wrażenie, że jej muzyczne DNA rozsadza ją od środka, ale tym razem jakby chciała na muzyczną emeryturę odesłać czołowe rockowe zespoły. W krótkim wywiadzie przed koncertem sama przyznała, że jej muzyczne inspiracje zaczynają się gdzieś od Adele a kończą na Scorpions i Metalice.

Elida wiele swoich piosenek kompletnie przearanżowała zmieniając ich charakter. Nawet takie ballady jak „Nhu Santiago” potrafiła zmienić w ostry rockowy kawałek.

Dla tych którzy pamiętają ją z jej pierwszych Siestowych występów na pewno to musiał być szok. Zderzenie między pamięcią tamtej delikatnej choć pełnej energii dziewczyny, a jej dynamicznym, może nawet trochę alternatywnym rockowym wejściem na Łódzkiej scenie, było mocne.

« of 2 »

A publiczność ….. Publiczność to dla nas kolejny bohater tego wieczoru. Parkiet i miejsca siedzące zapełnione były po brzegi to raz. Dwa – ludzie cały koncert bawili się jak na brazylijskim karnawale. Przekrój wiekowy – trzy, jak nie cztery pokolenia. Najlepsze nadeszło pod koniec, gdy nad Łodzią oberwała się chmura. Prawie nikt nie opuścił koncertu, wszyscy czekali do ostatniej nuty, niektórzy kompletnie przemoczeni. Warto było !

Elida we Francji, Hiszpanii, Portugalii potrafi zapełnić każdą salę koncertową. W Polsce radiowo muzyczny mainstream na takie talenty jak ona patrzy jak nie przymierzając XIX wieczny chłop na kolej, która spowoduje, że jego kury przestaną się nieść.

Można tylko Marcinowi Kydryńskiemu podziękować, że on Elidę dla Polski odkrył… tudzież miastu Łodzi, że mieliśmy możliwość ją oglądać i słuchać na jej urodzinach.

Fun in Poland, wraz z Agencją Perspektywy zaprasza na kolejną edycję African Beats Festival! To Festival muzycznych korzeni. Święto otwartości i tolerancji. Organiczna afrykańska muzyka, spotkania podróżnicze, kino festivalowe, warsztaty

Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie Powietrze to główny temat tegorocznej edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej, który również poetycko zwiastuje powrót koncertu odbywającego się na świeżym powietrzu – „Szalom na Szerokiej”! FKŻ

Ostróda Reggae Festival 2024 Ostróda Reggae Festival ze swoją wieloletnią historią jest czołową polską imprezą celebrującą muzykę i kulturę wywodzącą się z Jamajki. Sukces festiwalu jest dowodem na atrakcyjność i

Siesta Festival 2024 Siesta Festival to jeden z niewielu festiwali w Polsce, który propaguje nurt „muzyki świata”. Nieprzypadkowo jest też związany z audycją o tej samej nazwie, prowadzonej przez Marcina