Starfest 2023

20-22 października uczestnicy StarFest opanowały budynki Targów Lublin. Najbardziej oczekiwanym obowiązkowym elementem Fantastycznego Festiwalu Wyobraźni był konkurs cosplay, ale także liczne występy magików, zespołów muzycznych, tancerskich, szermierskich i wielu innych. Kto by mógł się spodziewać, że Lublin może być tak świetnym miejscem na weekendowy wypad w tak mało lubianym sezonie jak jesień? Okazało się, że wszyscy uczestnicy StarFest 2023. Dzięki niesamowitej energii, chęciom, umiejętnościom i kreatywności organizatorów, wystawców, aktywnych i tzw. pasywnych uczestników udało się zamienić hale Targów Lublin w prawdziwy Fantastyczny świat Wyobraźni. Już trzeci rok z rzędu ta impreza ściąga rzeszy miłośników szeroko pojętej kultury popularnej.
« of 5 »

Konkurs Cosplay

Z pewnością najciekawszym wydarzeniem festiwalu StarFest był konkurs cosplay, który miał miejsce w sobotę. Nie bez powodu zebrał on największe grono widzów. Uczestnicy konkursu, którzy wcześniej zgłosili chęć udziału przedstawili na scenie różnorodne kreacje swoich ulubionych bohaterów ze światów gier, kreskówek, anime, książek itd. Nie był to tylko konkurs na najlepiej wykonany kostium, ale też liczyły się kreatywność, umiejętności recytatorskie, aktorskie, taneczne, teatralne i wszystkie inne możliwe przejawy twórczości. W każdej kategorii można było walczyć o 1-3 miejsca i grand prix. Zwycięzcy i laureaci każdej z kategorii dostali nagrody, które jeszcze długo będą przypominały im o tym dniu.
« of 2 »

Rozrywka w każdym wieku

Fantastyczny Festiwal Wyobraźni Starfest to nie tylko konkurs cosplay i targi wystawców, gdzie można było kupić przeróżne rzeczy w tematyce fantastycznej. Książki, komiksy, planszówki, biżuteria, ubrania, pachnidła, znaczki itp. – to wszystko nawiązywało do powszechnie lubianych i znanych wytworów kultury masowej. Z myślą o najmłodszych organizatorzy przygotowali dla nich specjalną strefę, gdzie mogli się nacieszyć z animatorami, a rodzice na chwilę odetchnąć. Kolejną „całodobową” rozrywką była możliwość wypożyczenia ulubionej planszówki i zagrania się w nią ze znajomymi albo rodziną. Ci, którzy są raczej zwolennikami elektronicznej rozrywki mogli spróbować swoich sił przed kilkunastoma ekranami z grami retro. Ciekawym elementem też były pokazy szermierskie, po których można było samemu wziąć miecz do ręki i nauczyć się kilku technik od profesjonalistów. Oczywiście nie da się pominąć też koncertów zespołów obracających się w tematyce słowiańskiej na koniec dnia pełnego różnorodnej rozrywki. Warto było też poświęcić czas przynajmniej na jedną z prelekcji, ponieważ wiedza na temat kultury nigdy nie może być nudna! Do zobaczenia w przyszłym roku!

Propozycje na lato

Nie tylko muzyczne propozycje na lato. Festiwale, koncerty, imprezy plenerowe.

Ostatnie relacje