Perspektywy z innej Perspektywy

Perspektywy „9 wzgórz” to stosunkowo młody festiwal na kulturalnej mapie Polski. Dołożenie do tego faktu, że ta impreza dzieje się w relatywnie małym, choć bardzo urokliwym miasteczku, mogłoby spowodować, że impreza jest warta niewiele uwagi. Jednak to błędne przekonanie!

Województwo kujawsko-pomorskie może pochwalić się własnym, absolutnie nietypowym wydarzeniem. To tu na początku sierpnia obywają się Perspektywy, czyli Hills Festival. Ten festiwal zachwycił nas nie tylko bardzo zróżnicowanym programem, ale przede wszystkim ogromnym zaangażowaniem lokalnej społeczności. Prawdą jest, że mieszkańcy otwierają dla przyjezdnych bramy Chełmna. Perspektywy to miejsce, gdzie poczujesz się bezpiecznie – wszystko dzięki ogromnej ilości zaangażowanych wolontariuszy.

Ponoć w Chełmnie można odbyć podróż w czasie. Perspektywy to spotkanie tego, co tradycyjne, z tym, co współczesne. Większość letnich festiwali organizowanych jest jako muzyczne imprezy, do których w różnej formie dodatków funkcjonuje teatr, książka, edukacja. Organizatorzy Hills Festival zaskoczyli nas prawdziwie multitematycznym wydarzeniem, gdzie wszystkie te części stanowiły spójną całość.

« z 3 »

Dlaczego Hills Festival jest tak bezsprzecznie wyjątkowy na tle innych polskich festiwali? Ponieważ rzeczywiście zamienia całe Chełmno w MIASTO SZTUKI. Wydarzenia rozgrywające się podczas festiwalu wpisane są w przestrzeń i architekturę miasta. W rezultacie dla mieszkańców i turystów to okazja do odkrycia miejsc na co dzień niedostępnych, a dla tych, którzy je znają, do spojrzenia na nie z nowej perspektywy.

Podczas festiwalu podwórka Starego Miasta zamieniają się w warsztaty sztuki, stają się obszarem działań społecznych i animacyjnych. W związku z tym działania artystyczne (m.in. wystawy, koncerty i spektakle) wprowadzane są do kościołów i piwnic. Część z nich rozgrywa się w plenerze. Czy to nie wyjątkowe?

Perspektywy warto odwiedzić chociażby dla interaktywnych przedstawień tworzonych na żywo. Oprócz tego posłuchać można ciekawych koncertów, czy wziąć udział w wydarzeniach dedykowanych dla najmłodszych.

Propozycje na lato

blank

Nie tylko muzyczne propozycje na lato. Festiwale, koncerty, imprezy plenerowe.

Ostatnie relacje