Gdańsk Lotos Siesta Festival 2021

„Ten koncert i festiwal nam się należał” – tymi słowami cytując byłą panią premier otworzył kolejną edycję Siesty Marcin Kydryński.

Lucia de Carvalho

Festiwal po raz drugi wystartował w Starym Maneżu wspaniałym koncertem Lucii de Carvalho.

Ta pochodząca z Angoli artystka od pierwszych dźwięków porwała gdańską publiczność. Jej muzyka to kwintesencja czegoś co można określić jako Muzyka Świata.
Niesamowity mix afrykańskich, brazylijskich rytmów okraszony dźwiękami gitar i wiolonczeli. Do tego podane to wszystko w radosnym i energetycznym sosie.

Elida Almeida

« of 2 »

Trzeci raz Elida zagościła na Siesta Festival w Gdańsku. Sobotnie koncerty wypełniły głównie utwory z najnowszej jej płyty „Gerasonobu„.
Może to jest nasza subiektywna ocena redakcji, zauroczonej ekspresją, radością i energią, którą ta dziewczyna ma w genach, ale trudno nam sobie wyobrazić człowieka, który mógłby przejść obojętnie nad jej muzyką.
Jej koncerty w Gdańskiej Filharmonii to pełnia radość życia, energii, tańca i jednocześnie muzycznej perfekcji, którą dopełnił jej znakomity zespół. Niesamowity talent wokalny, który ta dziewczyna ma w sobie potrafi sprzedać bez najmniejszych kompleksów.

Richard Bona i Alfredo Rodrigez

Z Filharmonią Bałtycką tego roczna Siesta pożegnała się koncertem zespołu Richarda Bony, któremu towarzyszył kubański pianista i wokalista Alfredo Rodrigez. Dwie wisienki na jednym fantastycznym torcie, dwoje geniuszy swoich instrumentów, którzy potrafili stworzyć koncert, który długo będzie się wspominało.

« of 2 »

Propozycje na lato

Nie tylko muzyczne propozycje na lato. Festiwale, koncerty, imprezy plenerowe.

Ostatnie relacje